Žákyně i přes prohry převedly dobrý výkon

Na víkendová utkání odjížděly žákyně do Olomouce a Zlína i přes velkou marodku v družstvu.

OSK Olomouc : BK Vlčice 66 : 48  (15:9; 33:28; 55:31)
Olomouc je v čele tabulky a přestože jsme vyrazily v oslabené sestavě (8 hráček), chtěly jsme odehrát kvalitní utkání. To se nám dařilo jen polovinu zápasu. Všechny hráčky odváděly skvělou práci jak v obraně, tak v útoku. V poločase byl stav v podstatě vyrovnaný (33:28). Bohužel jsme začátek 3.čtvrtiny zaspaly a nechaly jsme si soupeře odskočit na vysoký rozdíl (51:33). Přestože jsme se ve 4. čtvrtce srovnaly, bylo už velmi těžké vysoké manko stáhnout. I přes prohru musím všechny hráčky pochválit za bojovnost a chuť hrát.
Body: Filippi 17, Klímová E. 12, V. Jurašek 8, Špačková 6, Zedníčková 3, Němcová 2, A. Černíková, Humpolcová
Fauly: 7/18
Trestné hody: 20/11 - 8/4
Trojky:  3/0

FASTAV Zlín : BK Vlčice 64 : 58  (17:9; 33:33; 47:47)
Nedělní utkání bylo ještě více náročné. Holky vstoupily do zápasu nezodpovědně a okamžitě jsme tím ztrácely. Žďárské vlčice v podstatě soupeřky vůbec nebránily a ve 3. minutě druhé desítky jsme byly mínus 14 bodů. Po velmi důrazném oddechovém čase, jsme začaly více bojovat a tlačit v obraně. Získané míče jsme proměňovaly a rázem byl poločas zcela vyrovnaný (33:33). Třetí čtvrtina se rovnoměrně přelévala a do poslední čtvrtky se vstupovalo za nerozhodného stavu (47:47). Oba týmy chtěly urvat vítězství pro sebe. Přestože rotace všech 7 hráček byla dostatečná, žďárským v závěru došly síly. Zbytečné chyby, zahozené přihrávky a neproměněné trestné hody přispěly k naší porážce.
Body: Špačková 14, Filippi, Klímová 13, Němcová 11, A. Černíková 4, Humpolcová 3, Kramárová
Fauly: 15/13
Trestné hody: 17/5 - 19/3
Trojky:   3/1

Autor: Andrea Jurašek

Editor: Tomáš Vejlupek