Základní část žákovské ligy vrcholí

Sobotní utkání mladších žáků nabídl v klubové hale ždárských vlčat souboj s kluky z Kolína, kteří si zatím v dosavadním průběhu základní části žákovské ligy nepřipsali jedinou výhru. Proti středočechům, kteří dorazili pouze s 8 hráči do pole a jejichž hra se opírá zejména o mladší, velmi šikovné hráče ročníku 2009 a 2010 jsme nechtěli nic podcenit, od začátku diktovat tempo hry a pevně držet otěže utkání ve svých rukou.

Vytažená obrana vlčat v průběhu celé první půle znemožňovala hostům klidnou rozehrávku a nutila je ke ztrátám, čehož jsme dobrým pohybem a dravostí v boji o míč dokázali využívat k snadnému zakončení. Nasazením a aktivitou v obraně jsme kolínským v druhé části povolili pouze 1x skórovat a v poločase tak bylo o osudu utkání rozhodnuto. Po změně stran jsme chtěli pokračovat v aktivním presinku a tlačit se co nejvíce do zakončení, bohužel uspokojením se z dosavadního průběhu došlo u vlčat hned z kraje druhé půle ke ztrátě v koncentraci a nasazení na obou stranách hřiště. Rychlý oddechový čas s důrazem na zlepšení se v pohybu a bojovnosti vrátil kluky na chvíli do hry, utkání se ve zbývajícím průběhu ale spíše dohrávalo a příliš pohledného žákovského basketbalu ze strany vlčat nepřineslo.

Za výkon v první půli kluky chválíme, na druhou stranu si musíme promluvit o ztrátě koncentrace a předvedeném výkonu v poločase druhém, který byl zklamáním. Skvělou zprávou pro celý tým je návrat Pavla Krčmáře do sestavy vlčat, který po vážném zranění a dlouhé rekonvalescenci oslavil svůj comeback 22 body.

Závěrečné utkání základní části žákovské ligy obstará nedělní dohrávka odloženého utkání na hřišti v Pelhřimově, kde bychom chtěli potvrdit postavení v tabulce, vylepšit dosavadní bilanci 8:3 a udržet naději na postup mezi 16 nejlepších.

BK Vlčata Žďár   -  BC Kolín  95:32   (26:12,61:14,74:24)
Body: Krčmář, Čech po 22, Havelka 9, Tůma, Vrána, Bílek po 8, Rosecký 7, Kužela 5, Sláma, Haller, Mottl po 2, Trávníček, Cempírek. Fauly: 19:11. Trestné hody: 16/3-15/2. Trojky: 1:0.