Žáci U15 vstoupili do ligy

Dvěma venkovními utkáními na palubovkách Jiskry Kyjov a Strabagu Zlín vstoupili do nové sezóny i Vlci U15. Po nepovedených prvních poločasech v obou utkáních nakonec dokázali urvat pouze jedno vítězství a stejně jako mladší žáci zahájili sezónu výhrou a prohrou.

V kyjovské aréně jsme vůbec nezachytili začátek utkání a od prvních minut prohrávali. V průběhu celého prvního poločasu nás kyjovští svým nasazením a pohybem snadno přehrávali a Vlci vůbec nestíhali. Svěšené hlavy, nulové sebevědomí, pasivní obrana, žádný doskok a náznak rychlého protiútoku, bojovnost, nic…v poločase jsme vypadali na ručník! Po přestávce jsme se naštěstí probrali, kluci začali běhat, přidali na agresivitě v obraně a nutili domácí ke ztrátám. Několik rychlých protiútoků do otevřené obrany dostalo Vlky do laufu a obraz hry se rázem změnil. Najednou nás bylo plné hřiště a postupně jsme dotahovali poločasový náskok Jiskry. V závěru utkání jsme se dokázali přiblížit až na rozdíl 5 bodů, více nám ale zkušení domácí nedovolili a zaslouženě, zejména díky našemu výkonu z prvního poločasu, zvítězili.

Jiskra Kyjov  -  BK Vlci Žďár
72:64   (22:12,42:23,56:50)
Body: Bílek 15, Dočekal 13, Vilda 11, Krčmář 10, Haller 6, Rosecký 3, Sláma, Trávníček, Vrána po 2, Tůma, Kučka, Blažíček
Fauly: 19:30
Trestné hody: 45/19-23/10
Trojky: 2:4

Ve Zlíně jsme nechtěli připustit lehkovážný vstup do utkání jako v Kyjově. Chtěli jsme být od začátku aktivní, vytvářet tlak na rozehrávku a vyrážet rychle vpřed. Opak byl ale pravdou! Opět jsme se za celý první poločas nebyli schopni dostat do tempa a soupeři jen koukali na záda. Navíc jsme hořeli na doskoku a domácím tak dávali příležitosti během jednoho útoku dvakrát i třikrát zakončovat. Prostě jsme byli zralí na ručník č. 2. Po poločase kluci naštěstí opět přidali, začali se bodově dotahovat a jen díky zlepšené obranné fázi a snadným košům z protiútoku, šli poprvé ve 30. minutě do vedení. V poslední části to byla přetahovaná o každý koš se šťastným koncem pro Vlky, kteří se tak mohli radovat z vydřeného vítězství.

Strabag Zlín  -  BK Vlčata Žďár
69:75   (20:9,39:26,54:56)
Body: Bílek 27, Krčmář 16, Rosecký 10, Vrána 7, Dočekal 6, Vilda 3, Trávníček, Tůma, Sláma po 2, Haller, Kučka, Blažíček
Fauly: 19:28
Trestné hody: 35/14-25/10
Trojky: 1:1

Do dalších utkání se snad ponaučíme, začneme být aktivní již od úvodních minut a budeme to my, kdo bude diktovat tempo hry již od začátku. Je to škoda, přistoupit k prvním poločasům stejně jako ke druhým, mohli jsme si připsat dvě výhry proti silným soupeřům.

Autor: T. Vejlupek