Žáci U14 vítězství a prohra

Žáci U14 vítězství a prohra

Další dva extraligové zápasy odehrálo družstvo Vlků U14 v domácí hale. V sobotním utkání proti USK se náš tým vyznačoval kolektivním výkonem. Velmi dobře jsme bránili, rychle přecházeli do útoku a aktivním pohybem si vytvářeli šance ke skórování. Rozhodující byla třetí čtvrtina, ve které si náš tým vytvořil 18 bodový náskok a vedení až do konce udržoval.
V neděli mělo utkání do poločasu podobný průběh. Po přestávce se ale z naší hry vytratilo kolektivní pojetí, v útoku ubylo přihrávek a pohybu a přibylo driblinku na místě, nájezdů do připravené obrany soupeře a nepřesných střel ze střední vzdálenosti bez doskoku. Navíc jsme se nevraceli dostatečně rychle do obrany a nechali soupeře pohodlně skórovat z rychlých protiútoků. Prvních 7 minut třetí čtvrtiny jsme prohráli 1:21, a protože byla poslední čtvrtina opět vyrovnaná, skončilo utkání naší prohrou.
Oba zápasy nám ukázaly, že i proti vyššímu soupeři je možné úspěšně hrát, je ale potřeba velké nasazení a pohyb v obraně i útoku. Kluky za předvedený výkon chválíme, na jednu nepovedenou čtvrtinu je třeba rychle zapomenout a poučit se do budoucích utkání.

BK Vlci Žďár – USK Praha 78:57 (19:16, 36:36, 60:42)
Body: Štěpánek 19, Beran 18, Coufal 13, Dočekal 10, Jeřábek 10, Tomek 6, Urban 2, Džurban, Král, Mráček, Vejlupek

BK Vlci Žďár – BK Pardubice 61:78 (14:19, 29:32, 40:57)
Body: Štěpánek 22, Dočekal 10, Beran 9, Jeřábek 6, Coufal 4, Tomek 4, Král 2, Mráček 2, Urban 2, Džurban, Vejlupek

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.