Žáci U14 venku vítězně

Dva velmi těžké ligové zápasy čekaly na družstvo mladších Vlků U14 v Brně a ve Svitavách. V sobotu byli soupeřem Tygři JBC Brno. Výborně se nám povedla první čtvrtina, dobře jsme bránili, přecházeli do rychlých protiútoků a vytvořili si vedení o 9 bodů. Ve druhé čtvrtině nám vázla střelba, a tak soupeř náskok snížil. V dalších dvou čtvrtinách jsme ale opět dominovali a nakonec i vyhráli.

Nedělní utkání bylo mnohem dramatičtější. Začali jsme znovu dobře (12:18), ve druhé čtvrtině jsme ale nedokázali ubránit klíčového hráče soupeře, který nám dal 15 bodů, a Svitavy se ujaly vedení. Ve třetí jsme naopak soupeři dovolili dát jen 7 bodů (7:24) a vedení si vzali zpět. V poslední, velmi vyrovnané čtvrtině, jsme si výbornou hrou udržovali mírný náskok a utkání vyhráli.

Za předvedenou hru v obou zápasech musíme pochválit všechny naše hráče. Hráli bojovně, bez přehnaného respektu před vyšším soupeřem a všichni udělali maximum pro tým. Jen tak dál!

Tygři JBC Brno – BK Vlci Žďár 31:58 (9:18, 18:23, 24:37)
Body: Danko 17, Jaroš a Štěpánek 11, Tomek 4, Beran, Coufal a Jeřábek 3, Stejskal, Urban a Vejlupek 2, Král, Mráček, Šilhart

Basketbal TJ Svitavy – BK Vlci Žďár 65:74 (12:18, 39:30, 46:54)
Body: Danko 32, Štěpánek 13, Beran 10, Jaroš 7, Coufal a Stejskal 4, Mráček a Tomek 2, Král, Urban, Vejlupek