Žáci U14 se rozloučili s extraligou

Poslední 13. a 14. kolo a k tomu úterní dohrávka odloženého utkání v Olomouci čekala před víkendem na žďárské vlky, kteří na závěr sezóny chtěli ještě zabojovat a urvat aspoň jedno vítězství. Bohužel až ve čtvrtek, týden po žádosti o schválení termínu dohrávky utkání v Olomouci, nám orgán Řízení soutěží STK ČBF náhradní termín 12.4. zamítl s odůvodněním, že soutěž musí být dohrána do 10.4. Utkání tak bude skrečováno ve prospěch Olomouce. Co k tomu dodat! Snad jen to, že kdyby reakce STK přišla dříve, dalo se s tím ještě něco dělat. Zvláště v sezóně ovlivněné covidovou pandemií je pro nás přístup ze strany STK zklamáním a hlavně pro hráče obou týmu je to velká škoda. Bez ohledu na případný výsledek je každé utkání pro kluky velkým přínosem a obrovskou zkušeností v jejich sportovním růstu.

V sobotním utkání s nekompletními tygry jsme dokázali zuby nehty držet krok pouze v první čtvrtině. V té druhé se naplno projevila síla domácích, kteří si do poločasu vybudovali komfortní náskok. Ten postupně navyšovali i ve zbývajícím průběhu utkání a zaslouženě zvítězili vysokým rozdílem. Po celé utkání jsme se nedokázali vypořádat s pohyblivou obranou domácích, která nekompromisně zastavovala naše mnohdy naivní snahy o uvolnění a zakončení. Ztrát na útočné polovině dokázali tygři navíc bleskurychle využívat k rychlým přechodům do otevřené obrany, na které jsme nedokázali vůbec reagovat a domácí při zakončení většinou pozorovali jen z povzdálí.

V nedělním utkání na půdě SK Žabovřesky jsme se za podpory početného vlčího fanklubu rodičů chtěli pokusit překvapit domácí a rozloučit se s extraligovou sezónou výhrou. Po rozpačitém úvodu vlci přidali v nasazení a agresivitě, v obraně dostávali rozehrávku brněských pod tlak, zlepšili se na doskoku a úspěšnými průniky dokázali využívat skulinek v domácí obraně. Do poločasu jsme si tak vypracovali 5-ti bodové vedení a věřili v úspěch. Proti byl ovšem domácí kapitán Jirka Radouš, který na hřišti ve druhém poločase společně s playmakerem Márou Kovářem táhl ofenzivu domácích, kterou jsme i přes veškerou snahu nedokázali přibrzdit. Žabovřesky se tak brzy po změně stran dostaly do 10-ti bodového vedení, které se nám přes veškerou snahu v poslední části již nepodařilo dotáhnout.

Je dohráno a musím uznat, byla to jízda a skvělý zážitek! Velké poděkování a díky patří především klukům, kteří i přes výrazné prohry nesložili zbraně a bojovali až do konce. Věřím, že tato obří zkušenost při konfrontaci s nejlepšími týmy v zemi byla ku prospěchu věci a jak hráče, tak i trenéry posune dopředu.  Velké DÍKY, VLCI!

Tygři Brno  -  BK Vlci Žďár      132:57   (26:14,69:22,102:36)
Body: Bílek 14, Sláma, Krčmář po 12, Mottl 5, Kužela, Tůma, Vrána po 4, Haller 2, Trávníček, Havelka, Rosecký. Fauly: 16:15. Trestné hody: 23/15-15/2. Trojky: 3:1.

SK Žabovřesky  -  BK Vlci Žďár       75:53   (19:13,28:33,55:43)
Body: Krčmář 13, Tůma 8, Bílek 6, Mottl, Haller, Rosecký po 4, Trávníček, Čech po 3, Havelka, Sláma, Kužela, Vrána po 2. Fauly: 19:24. Trestné hody: 34/16-30/14. Trojky: 0:1.