Vytoužené týmové vítězství pro ženy

Ženy: 2. liga žen 2023/24
Poslední domácí utkání základní části 2. ligy žďárské ženy odehrály netradičně v neděli v odpoledních hodinách, kdy v sobotu zápasově odpočívaly, vzhledem k odhlášení BK Sojek Pelhřimov ze soutěže.

Před solidně zaplněnou halou na 2. ZŠ stály ženy proti rovnocennému protivníkovi z Kolína. Ten je na tom výsledkově i hráčsky dost podobně, takže od začátku jsme cítily, že dnes by to konečně mohlo jít a že se o to prostě porveme. Teď nebo nikdy.
Divákům se tak od počátku nabídlo vyrovnané klání, a že bylo na co koukat. Vstup byl docela opatrný a podobně jako celé utkání bodově slabší. Nám ani soupeřkám se příliš nedařilo proměňovat jednoduché koše, ale zato oproti nim jsme my trefily dvě trojky - jednu Ája a druhou z nich Barča, která celý zápas parádně makala v obraně. Navázaly jsme na to tvrdou prací Věrky a Kopí pod košem a těžily z trestných hodů. Mnohé udělaly také cenné zisky v obraně, protože holky nahoře (Ája, Monča, Gregy, Terka, Kiki a Hanička) velmi dobře pokrývaly kolínskou rozehrávku. Protihráčky tak často o balon přišly špatnou přihrávkou nebo ztrátou přímo při driblinku při přechodu na jejich útočnou polovinu.
Třetí čtvrtiny nám teď jdou (ťuk ťuk), a tak jsme i tu v tomto zápase jednoznačně ovládly poměrem 15:9. A rozhodně nešlo o převahu individuálního přínosu jedné hráčky. Na potvrzení poločasového vedení v této čtvrtce jsme útočně se podílely všechny, ale bez obrany by to nešlo - v ní se poctivými návraty a braním na záda blýskla Anička, která se nebojácně posunula z křídla na podkoš.

V posledním dějství našeho utkání přišel nečekaný zlom a asi jsme chtěly publiku nabídnout dramatickou koncovku, protože jsme Kolínu umožnily dotáhnout se na rozdíl pouhých dvou bodů. Pár minut před koncem navíc zranění vyřadilo Barču. Podařilo se nám ale udržet nervy na uzdě a vyhnout se zbytečným faulům. Tyto fauly nás v závěru držely v šachu - protihráčky by za ně střílely jednoduché šestky. V poslední minutě byl ale míč na naší ruce a po závěrečné kličkované Móni, kterou kolínské hráčky naháněly po celé polovině, se od ní balon dostal k Věrce a ta ho deset vteřin do závěrečného klaksonu posunula na zapomenutou Kopí pod košem, která následně trefila vítězný koš s faulem!
Ačkoli pak Kopí jeden ještě nabídnutý trestný hod minula a z rychlého protiútoku se ještě Kolínu podařilo trefit těžkou střelu za dva body, závěrečný hvizd klání ukončil a my si tak konečně odnášíme vydřenou, vytouženou a především týmovou výhru!
Za utkání je třeba vyzdvihnout všechny již jmenované hráčky, protože každý moment v tomto zápase rozhodující. A my se tak navzdory nezdarům odrážíme z posledního místa tabulky a hned se nám na to ze 7. místa kouká mnohem lépe!

BK VLČICE ŽĎÁR - BC KOLÍN 49:47 (10:11, 28:23, 43:32)
Body: Kopicová Lucie 12, Kuhnová Barbora 11, Jurašek Andrea 9, Pošvicová Monika 5, Kazdová Tereza 5, Stočková Věra 4, Gregarová Kateřina 2, Lacinová Kristýna 1, Kalábová Anna, Ganzwohlová Hana
Fauly: 20:15
Trestné hody: 17/10 - 20/12
Trojky: 3:3

Z tohoto vítězství musíme odnést co nejvíce pozitivního, abychom základní část uzavřely co nejlépe. Toto důležité zvládnuté utkání může být velkou motivací pro naše poslední klání základní části, která odehrajeme venku: