Výhry mladších minižáků U12 v Blansku

Výhry mladších minižáků U12 v Blansku

 Dvě skvělé výhry si ze sobotního turnaje v Blansku odvezla vlčata U12, která si v úvodním utkání poradila s jedním z nejlepších týmů v soutěži Tygři JBC Brno a poté i s velmi dobře hrajícím domácím celkem BBK Blansko. V obou utkáních si vlčata dokázala již v prvních čtvrtinách vybudovat mírný náskok, který se jim dařilo udržovat i ve zbytku utkání a mohla se, společně s početným fanklubem rodičů, radovat z výher. Vlčata za předvedené výkony opět znovu moc chválíme a jen připomínáme: Vlčata, ještě více odvahy a hlavně si věřte!

Tygři JBC Brno  -  BK Vlčata Žďár       39:48 (4:10,17:25,32:38)
Body: Tůma 12, Rosecký 10, Haller 6, Trávníček, Kužela, Vilda po 3, Mottl, Vrána, Bílek, Blažíček, Růžička po 2, Havelka, Sláma, Víteček, Cempírek

V utkání proti brněnským tygrům dominovaly především obrany, kdy si to na hřišti oba týmy doslova rozdávaly o každý volný míč. V úvodní části se vlčatům rychle podařilo odpovědět na dva úspěšné koše soupeře a výbornou obranou, podporovanou dobrými obranými doskoky už nedovolila tygrům skórovat. Sama se po doskoku snažila o rychlý přechod, díky čemuž proměňovala snadné koše a ujala se vedení. V druhé části oba týmy pokračovaly v aktivních obranách a k vidění tak bylo spíše více soubojů o míč než hra samotná. Vlčata se v postupném útoku nebojácně pouštěla do soubojů a odvážnými průniky ohrožovala soupeřův koš, velmi často ovšem narážela na výškovou převahu tygrů. I tak vlčata druhou čtvrtinu zvládla a to zejména díky rychlému protiútoku a snaze prosadit se jeden proti jednomu. Stejný obrázek hry pokračoval i po poločasové přestávce. Spousty soubojů o míč, spousty neproměněných šancí a pevné obrany obou týmů nedovolovaly odskočit na vyšší rozdíl. Zarputilá vlčata nehodlala soupeři ustoupit ani o píď a svoji bojovnou hrou, aktivní obranou s tlakem na hráče s míčem, stále se lepšícím obranným doskakováním a rychlým přechodem nedovolila tygrům závěr utkání zdramatizovat.

BBK Blansko  -  BK Vlčata Žďár       51:61 (9:21,23:35,31:57)
Body: Haller 10, Vrána 9, Tůma 8, Trávníček, Rosecký po 6, Růžička, Blažíček, Bílek po 4, Mottl, Kužela, Sláma, Víteček, Vilda po 2, Havelka, Cempírek

I v utkání proti domácím se vlčatům v závěrečných minutách první části hry podařilo šňůrou 10 bodů odskočit. Tím vlčata určila ráz střetnutí a vybudovaný náskok si udržovala i ve zbývajícím průběhu. Ve všech zbývajících čtvrtinách se ale hrál vyrovnaný minibasketbal, kdy se vlčata snažila o aktivní napadání, získávání nerozhodných míčů a rychlé výpady do soupeřovi obrany. Velmi sympaticky hrající domácí ovšem před vlastním publikem nic nevzdávali a vlčatům byli více jak vyrovnaným soupeřem. O tom svědčí i výsledky zbývajících čtvrtin, kdy se blanenští dokázali převážně skvěle zvládnutou hrou „Hoď a běž“ a rychlým protiútokem proti vlčí obraně prosazovat. Dobrým pohybem po hřišti nutili vlčata k chybám a snahy o zakončení jim co nejvíce znepříjemňovali. I tak se vlčata v utkání dokázala prosazovat, utkání měla pod kontrolou a po závěrečném klaksonu se mohla radovat z další výhry. Parta blanenských baskěťáků udělala obrovský skok a je pro nás velkým a milým překvapením. Na hřišti předvádí kolektivní výkon, všichni hráči na hřišti se aktivně zapojují do hry a jsou pro soupeřův koš nebezpeční. Super kluci!

Trenéři: Rosecký, Sedlák, Kazda

  

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.