Východočeši nedali vlčatům šanci

Východočeši nedali vlčatům šanci

V 9. a 10. kole ligy mladších žáků U14 přivítala vlčata na své palubovce silné týmy z východu Čech a i když na hřišti dělala co mohla, musela se po dvou jednoznačných porážkách sklonit před kvalitou obou mužstev.

Ve čtvrteční předehrávce dorazila parta baskeťáků z perníkového města potvrdit roli jasného favorita a lídra skupiny D, kde s aktuální bilancí 9-0 suveréně okupuje čelo tabulky. Do utkání nastupovala vlčata s cílem soupeře potrápit a cestu k vítězství mu co nejvíce znepříjemnit, bohužel síla soupeře je natolik velká, že již od úvodních minut byla na hřišti vidět jasná převaha pardubických ve všech herních činnostech a vlčata sotva držela krok. Přesto jsme utkání nezabalili a bojovali až do konce, za což bych chtěl vlčatům moc poděkovat. Mrzí mě jen nedostatečná odvaha kluků, kdy již před zápasem máme nahnáno a místo toho, abychom se soupeři postavili, porvali se o každý metr na hřišti a odcházeli se vztyčenou hlavou, tak si spíše nevěříme a bojíme se hrát.   

V přímém souboji o druhé místo v tabulce nastoupila vlčata v nedělním dopoledni proti sokolům z Hradce Králové, které se nám podařilo na jejich palubovce v prodloužení porazit. Ve skvělé divácké atmosféře jsme se po celé utkání nedokázali vypořádat s tlakem a agresivitou soupeře, z které pramenily snadné ztráty a jednoduché koše. Značné problémy jsme měli i při obranném řešení postupného útoku hostů, který již v této kategorii hojně využívá útočné kombinace pick&roll, tedy clonu na hráče s míčem. V malé rotaci hráčů přesto vlčata bojovala až do konce utkání a snažila se s nepříznivým vývojem něco udělat, ale i zde byla kvalita soupeře nad naše síly a nezbývá než hradeckým pogratulovat k zasloužené výhře. Za zmínku stojí počet střílených šestek vlčat (46/11), což dokazuje snahu vlčat prosadit se i přes aktivní obranu do zakončení. 

Oba východočeské týmy nás přehrávaly ve všech herních činnostech a zaslouženě vyhrály. Škoda jen, že si proti lepším týmům více nevěříme, protože jsem přesvědčen o tom, že jsme schopni taková utkání zvládat mnohem lépe. I tak je to pro vlčata další obří zkušenost, z které mohou pouze vytěžit a já jsem za ní moc rád. 

BK Vlčata Žďár  -  BK Vividbooks Pardubice      46:112   (18:36,23:59,36:90)
Body: Bílek 13, Rosecký, Čech po 11, Trávníček, Vrána po 4, Tůma 3, Sláma, Kužela, Vilda, Svoboda. Fauly: 17:18. Trestné hody: 13/6-23/8. Trojky: 0:5.

BK Vlčata Žďár  -  BK Královští Sokoli       58:94   (14:26,27:46,41:73)
Body: Sláma, Tůma po 11, Bílek 8, Čech 7, Vilda 6, Blažíček 5, Trávníček, Vrána po 4, Cempírek 2. Fauly: 16:31. Trestné hody: 46/11-18/6. Trojky: 1:2.                        

T.Rosecký

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.