Vybojované výhry v žákovské lize U14

Vybojované výhry v žákovské lize U14

1V krajském derby o víkendu poměřili síly mladší žáci U14 s věčnými rivaly z BC Vysočina. Bohužel vinou zranění, nemocí a nařízených karantén se musela vlčata ve dvojzápase s Jihlavou obejít bez některých spoluhráčů základní rotace, přesto po bojovných výkonech potvrdila své odhodlání zvítězit, proti velmi houževnatému soupeři si připsala další 2 výhry a v tabulce základní části žákovské ligy skupiny D se drží na 2 místě.  

Do úvodního střetnutí na jihlavské palubovce chtěla vlčata tradičně vlétnout s velkým nasazením a presinkem po celém hřišti a co nejdříve převážit misku vah na svoji stranu. Domácí trenéři byli ovšem velmi dobře připraveni, do úvodního rozskoku postavili silnější pětici v čele s Ondrou Kosem a úvodní nápor vlčat zcela eliminovali. Konečný stav po první části byl tak pro vlčata hozenou rukavicí a zároveň varováním, že nás nečeká vůbec nic snadného. To vlčata velmi rychle pochopila, do druhé části naskočila ještě s větším odhodláním a do poloviny druhé čtvrtiny nedovolila soupeři vstřelit koš. Díky 17 bodům v řadě otočila rozdíl ve skóre a výsledkem 9:30 ze druhé části rozhodla o své výhře. Ve velmi vyrovnaném a na obou stranách spíše bojovném výkonu vlčata ve zbývajícím průběhu utkání nedovolila domácím přiblížit se na dostřel a utkání zdramatizovat. Po závěrečné siréně se tak vlčata mohla naplno společně s věrnými fanoušky radovat z výhry, která se z jihlavské arény nevozí každý den.

V nedělní odvetě na žďárské palubovce se musela vlčata navíc obejít bez zraněného Matěje a před domácími fanoušky nás tak čekal ještě tužší boj. Vlčata se ale semkla, prokázala týmového ducha a hned od začátku do utkání nastoupila s chutí porvat se s nepřízní osudu. Od úvodních minut byla vlčata agresivnější v obraně a ztrát soupeře se snažila využívat průniky do nepřipravené obrany jihlavských. Bohužel řada neproměněných příležitostí postupně vlévala sebevědomí hostujícím hráčům, kteří si po počátečním tlaku vlčat začali více věřit a hru na obou stranách hřiště vyrovnali. Naštěstí i hosté měli problémy s proměňováním nadějných příležitostí a první část tak lépe vyzněla pro vlčata. Do druhé poslali hostující trenéři svoji největší zbraň v podobě Ondry Kosa s cílem přiblížit se vlčatům co nejdříve na dostřel. Výborná obrana trojice Trávníček, Bílek a Sláma podpořená výpomocemi zbývajících spoluhráčů však nedovolila jihlavskému snajprovi ve druhé a třetí části vstřelit ani bod, čímž byla hostující ofenziva značně utlumena. Spoustu vybojovaných míčů v obraně dokázala vlčata i přes mnoho zbytečných ztrát v přechodové fázi zúročit k získání rozhodujícího náskoku, který si udržela až do závěrečných minut. I v odvetě se tak vlčata mohla radovat z výhry a před domácími fanoušky si dopřát oblíbené vítězné kolečko!  

Obou výher proti těžkému soupeři, které se rozhodně nerodily lehce, si s ohledem na marodku nesmírně vážíme a kluky musíme moc pochválit. I s mnoha šrámy dokázala soupeře zejména bojovností v obraně přetlačit a hlavně se přesvědčila, že dokáže vítězit v jakékoliv sestavě! Bravo kluci!

BC Vysočina  -  BK Vlčata Žďár      35:59   (8:5,17:35,25:42)
Body: Bílek 17, Rosecký 12, Sláma 7, Vilda 6, Trávníček 5, Havelka, Kužela, Haller po 4, Mottl, Blažíček, Svoboda. Fauly: 20:25. Trestné hody: 27/4-28/9. Trojky: 1:0.

BK Vlčata Žďár  -  BC Vysočina       61:47   (21:12,34:23,53:31)
Body: Sláma 17, Bílek 9, Havelka, Kužela po 8, Tůma 6, Haller 4, Blažíček 3, Svoboda, Trávníček, Vilda po 2, Mottl. Fauly: 19:13. Trestné hody: 12/4-24/15. Trojky: 1:0.                        

T.Rosecký

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.