Vlky nově povede Jaroslav Kirchner

Změna ve vedení klubu!

Předseda Tomáš Martinec rezignoval k 31.12.2023 na post předsedy i člena výkonného výboru BK Vlci Žďár nad Sázavou. "Když jsem před rokem a půl znovu usiloval o post předsedy klubu, věřil jsem, že pětiletý mandát dodržím. Život ale přináší všelijaké výzvy a jedna potkala i mě, z pracovních důvodů jsem se proto rozhodl, že už dále nedokážu kombinovat pracovní, osobní a basketbalový život," říká Tomáš Martinec.

V listopadu své rozhodnutí oznámil výkonnému výboru, který jeho nečekanou zprávu respektoval. Do funkce pátého člena byl kooptován Roman Pošvic. Do konce volebního období si výbor zvolil za nového předsedu Jaroslava Kirchnera. "V klubu se pohybuji od 8 let a mám k němu citový vztah. Rád bych navázal na úspěšná léta, kterými se momentálně můžeme chlubit. Přebírám zdravě fungující rodinný klub, jenž má ambici i nadále růst, starat se o přirozený rozvoj hráčů a dosahovat výsledků, jež budou dělat lidem v regionu radost," prozrazuje devětapadesátiletý Jaroslav Kirchner.

Nový šéf Vlčí smečky začínal pod bezednými koši v osmi letech a dotáhl to až do mužského A-týmu. Po konci aktivní kariéry začal trénovat mužskou rezervu a posléze přešel do funkcionářských pozic. V posledních letech je členem výkonného výboru, a tak přirozenou cestou vystoupal až na vrchol pomyslné pyramidy. 

"Rád bych Tomášovi touto cestou za všechny žďárské baskeťáky poděkoval za práci, kterou pro klub odvedl. Málokdo si uvědomuje, kolik času Vlkům věnoval. Díky jeho přístupu a fungujícímu týmu lidí, kterými se obklopil, se za téměř sedm let podařilo udělat obrovský kus práce. Tome, VELKÉ DÍKY! Ať se Ti v tvém dalším pracovním i osobním životě daří. Dveře do klubu máš pořád otevřené," říká Jaroslav Kirchner.

Místo Tomáše Martince (vlevo) bude nově "krotit" Vlčí smečku Jaroslav Kirchner

Autor: Jiří Bubák