Vlci v Ráji na "Dukle"

Vlci v Ráji na "Dukle" 

Na několika úrovních probíhá v letošní sezóně spolupráce mezi naším klubem a BK Pardubice. Tentokrát využili dobrých vztahů obou klubů tři žďáršťí vlci a hráči žákovských týmů - Matěj Danko, Ondra Coufal (oba 2006) a Šimon Polívka (2005). Společně s několika dalšími vybranými hráči z východočeského kraje absolvovali v sobotu 23.5. jednodenní kemp, pořádaný v hale pardubického BK "na Dukle" (ul. v Ráji). Celý kemp trenérsky zaštiťovali trenéři pardubického VSCM (Vrcholové Sportovní Centrum Mládeže) Dušanem Bohunický a  Josef Příhonský. Výpravu našeho klubu pak na trenérské pozici doplnil Jan Danko, trenér kadetů a žáků. 

S jakým pocity a novými zkušenostmi se naši vlci z pardubic vrátili?

"Včera jsem si to moc užil. Velmi se mi líbila motivace od trenérů v tréninku a tréninky jako takové. Hlavně jsem ale rád, že jsem si zahrál s hráči, se kterými jsem dosud nehrál. Navíc jsem je mohl i trochu poznat osobně. V 2. tréninku jsme hodně hráli, a u všech jsem vnímal velké nasazení, to mě fakt bavilo. Uvědomil jsem si, že takové nasazení mě a mým spoluhráčům při tréninků někdy chybí.", popsal celkové pocity ze sobotního kempu Ondra Coufal.

O samotné organizaci kempu se rozpovídal Šimon Polívka. "Na sraz se sjelo asi 14 kluků z různých klubů, včetně domácích hráčů. Dopoledne jsme dělali skills, hodně driblinku, cvičení na rozvoj dynamiky dolních končeti a nakonec jsme už dopolende hráli 2 na 1. Dopolední trénink jsme zakončili důkladným strečinkem. Odpoledne jsme měli hodně hrací trénink, kde jsem dělali 1na 1, pak menší turnaj 3 na 3 a na konci jsme hráli 5 na 5."

"Pro mě to byla další zkušenost, která mi pomůže posunout se dál. Naučil jsem se zase nové finty a způsoby, jak obehrát obránce. Nejvíce mě bavil odpolední trénink a to hra 3 na 3." , doplnil ještě osobní pocity Šimon Polívka.  

A jaký byl pohled z tribuny, na které seděl trenér kadetů a žáků Jan Danko? 

"Kluci to zvládli výborně. Ukázali, že ve své kategorii patří mezi hráče s potenciálem do budoucna. V solidní konkurenci patřili jednoznačně k těm lepším. Jsem rád za každou takovou možnost pro naše hráče a těší mě, že v našem klubu dokážeme zajistit kvalitní trénink, aby kluci mohli uspět i dále." Že i on sám si z kempu odváží další impulsy do klubové práce potvrdil hned v zápětí. "S Dušanem Bohunickým jsem se o tréninku mládeže bavil už několikrát, tentokrát i s ohledem na situaci nebylo tolik času na rozbory jednotlivých cvičení, ale sledovat Dušana i Pepu Příhonského v tréninku je vždy inspirací. Určitě některé věci přeneseme i do tréninku mladých vlků". 

Vlci v Pardubicích uspěli, dobře reprezentovali klub a získali nové zkušenosti, které mohou dále sdílet se svými spoluhráči v přípravě na další sezónu.  

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.