Vlci U15 - ze tří domácích utkání vytěžili pouze jednu výhru

Tři utkání v rychlém sledu čekala na žáky U15, ze kterých jsme chtěli vybojovat aspoň 2 výhry. Bohužel po špatných výkonech musíme být spokojeni aspoň s jednou výhrou, na více jsme neměli a zbylé dvě utkání zaslouženě prohráli.

Ve vloženém středečním kole na Den české státnosti zvítězili Vlci proti týmu BK Pelhřimov, kdy si již v prvním poločase soustředěnou obranou a rychlým přechodem vypracovali 20 bodů náskok. Ve druhé půli jsme chtěli pokračovat v aktivní obraně, napadat rozehrávku soupeře, dostávat ho pod tlak a navyšovat vedení s cílem dostat do hry co nejvíce hráčů. Proč ale? Vedeme o 20 bodů, tak už přece nemusíme bránit a bojovat, ne?  Nějak to přece dohrajeme! Velké polevení v nasazení a koncentraci Vlků v druhé půli znamenalo rychlé snížení na 7 bodů a jen jsme se koukali, jak s chutí hrající hosté zakončují jeden protiútok za druhým. Ve třetí části nás hosté jasně přehrávali a měli jsme co dělat, abychom se pelhřimovským v závěrečné čtvrtině vyrovnali a o výhru ještě nepřišli.

BK Vlci Žďár  -  BK Pelhřimov
87:72 (22:16,48:27,65:51)
Body: Bílek 34, Krčmář 22, Tůma 9, Vrána 7, Rosecký, Dočekal po 4, Haller 3, Kučka, Sláma po 2, Trávníček, Havelka, Blažíček
Fauly: 18:15
Trestné hody: 19/8-17/10
Trojky: 5:4

V sobotním utkání s brněnskými Tygry Vlci prohráli vysokým rozdílem, kdy se již od úvodních minut nedokázali vypořádat s nátlakovou a celoplošnou obranou soupeře. Spousta ztrát již v přechodu na útočnou polovinu, kdy se nedokážeme prosadit ve hře jeden na jednoho a neochota uvolnit se a nabídnout pro přihrávku byla vodou na mlýn Tygrům, kteří nám sbírali jeden míč za druhým a zakončovali, jak se říká, do prázdné brány. V utkání jsme se chtěli zejména zaměřit na obranné doskakování a vzájemnou výpomoc v obraně, tedy činnosti, na kterých v tréninku neustále pracujeme a zdůrazňujeme. Obě činnosti jsme ale nebyli vůbec schopni dostat do hry, a tak jsme jen přihlíželi, jak si soupeř doskakuje odražené míče a pohodlně, bez větších potíží, proměňuje jeden koš za druhým.

BK Vlci Žďár  -  Tygři Brno
45:124 (12:28,21:59,28:89)
Body: Vrána, Tůma, Rosecký po 9, Dočekal 7, Krčmář 5, Haller 4, Bílek 2, Trávníček, Kučka, Blažíček
Fauly: 25:19
Trestné hody: 16/9-31/17
Trojky: 2:3

V nedělním utkání proti Žabovřeskám jsme chtěli zabojovat a porvat se o výhru. I na předzápasové poradě před utkáním čišelo z Vlků odhodlání udělat maximum pro úspěch, co se pak ale dělo na hřišti v prvním poločase snad ani nezaslouží komentář. Chceme aktivně bránit, včas přistupovat k soupeři, vzájemně si vypomáhat. Chceme být důrazný v obraně, brát na záda a doskakovat míče. Chceme hrát rychlý basketbal a soupeře přečíslovat. Chceme hrát jeden na jednoho a snažit se prosadit, chceme hrát týmově jak na obranné tak i na útočné polovině! Jenže nám se zrovna nechtělo! A když se mě nedaří, když ztratím míč nebo nedám koš = nemá to cenu, proč bych se snažil, proč bych hrál a pomohl týmu, když mně to nejde. Uff….Bez odvahy, bez kuráže, bez nasazení, bez bojovnosti, poločas 14:50 a musím konstatovat, že horší herní projev jsem u Vlků ještě nezaznamenal! Utkání tak bylo rozhodnuto, odevzdáno, již v poločase. Po změně stran dostali příležitost hráči z lavičky a zejména trio Haller, Trávníček a Blažíček svou energií a zápalem pro hru dokázali nakazit zbytek týmu, kteří se konečně probrali a začali hrát. Třetí čtvrtina 19:19, čtvrtá 20:8 pro Vlky. Ano, utkání se již ,,dohrávalo“ a bylo rozhodnuto. To, co ale předváděl Tráva v obraně a jakým způsobem dokázal strhnout své spoluhráče bojovat a hrát, mě a myslím i přihlížející diváky, konečně bavilo!