Vlci U15 se konečně dočkali

Starší žáci konečně zabojovali a v Den boje za svobodu a demokracii si na státní svátek po pěti prohrách konečně připsali výhru.

Na hřišti v Pelhřimově museli ale Vlci předvést své maximum a o vítězství ve vyrovnaném utkání plném nepřesností a neproměněných příležitostí bojovat až do konce. O své výhře proti domácím Sojkám rozhodli Vlci ve třetí části, kdy se nám po zlepšené hře na obranném doskoku a snaze o rychlý přechod podařilo několikrát dostat za obranu domácích, proměnit přesilové situace a vybudovat si mírný náskok. Domácí ale rozhodně nesložili zbraně a díky chybám v rozehrávce Vlků se v závěru přiblížili na rozdíl jediného koše. V posledních vteřinách utkání dvěma proměněnými šestkami nedal kapitán Tůma šanci domácím poslat utkání do prodloužení a Vlci se tak mohli radovat z konečné výhry, kterou jsme již moc potřebovali. Speciální poděkování za asistenci a rady při utkání, které nám pomohly k vytouženému vítězství, patří Honzovi Dankovi.

BK Sojky Pelhřimov  -  BK Vlci Žďár  70:77   (13:15, 37:35, 46:54)
Body: Bílek 19, Vrána, Rosecký po 11, Tůma, Dočekal po 10, Havelka 6, Krčmář 5, Sláma 4, Vilda 1, Kučka, Haller, Blažíček
Fauly: 20:24
Trestné hody: 22/7-26/15
Trojky: 3:2

O víkendu pak zajížděli Vlci na palubovky brněnských týmů SK Žabovřesky a Tygři Brno. Z obou utkání jsme sice odcházeli poraženi, ale s dobrým pocitem z předvedené hry a hlavně bylo na klukách po dlouhé době vidět, že se hrou baví, táhnou za jeden provaz a mají chuť.
V utkání s Žabovřesky se nám nedařilo přibrzdit domácího kapitána Radouše, autora 31bodů, který táhl hru domácích. Znovu jsme nebyli důslední na obranném doskoku a dávali domácím šanci během jednoho útoku dvakrát, někdy i třikrát zakončit. Domácí tak byli po celý průběh utkání ve vedení a zaslouženě zvítězili.

SK Žabovřesky  -  BK Vlci Žďár       69:54   (19:10,40:28,61:38)
Body: Krčmář, Dočekal po 14, Rosecký 8, Tůma 5, Vrána 4, Vilda 3, Havelka, Blažíček, Sláma po 2, Haller, Kučka
Fauly: 21:17
Trestné hody: 26/12-27/12
Trojky: 1:2

V nedělním utkání s neporaženými Tygry to po čtyřech odehraných minutách vypadalo na jednoznačnou záležitost. Vlci to ale nepoložili, po prvních bodech se osmělili, začali si více věřit a zjistili, že i proti jasnému favoritovi lze odehrát dobré utkání. Jasně, kvalita soupeře a vyrovnaný kádr je nad naše síly a po celý zápas jsme tahali za kratší konec, i tak si ale myslím, že jsme nehráli špatně a byli domácím důstojným soupeřem.

Tygři Brno  -  BK Vlci Žďár       110:58   (25:10,57:26,83:45)
Body: Krčmář 15, Rosecký, Dočekal po 9, Sláma 7, Haller 5, Kučka, Havelka po 4, Tůma 3. Vrána 2, Blažíček, Vilda
Fauly: 16:17
Trestné hody: 21/9-22/8
Trojky: 3:2

I přes dvě porážky bych chtěl kluky pochválit zejména za to, s jakou chutí a zájmem k utkáním přistoupili. Sice jsme prohráli, ale bylo znát, že se Vlci hrou opět baví, hrají srdcem, vzájemně si vypomáhají a podporují se a hrají jako tým. Užili jsme si to. Díky Vlci!

Autor: T. Rosecký

Editor: Tomáš Vejlupek