Vlci U15 nestačili na Opavu

V 6. a 7. kole nadstavbové části ligy starších žáků přivítali Vlci U15 na své palubovce týmy BK Opava a BC Nový Jičín. Po sobotní porážce s dosud neporaženou Opavou dokázali Vlci v nedělním utkání přehrát nemocemi a absencemi oslabený Jičín a připsat si čtvrtou výhru z šestého utkání.  

V utkání v nadstavbě s dosud neporaženou Opavou jsme celý první poločas tahali za kratší konec a zaostávali především na obranném doskoku, kdy jsme opavským dopřávali druhé šance k zakončení. Nástupem do druhé půle a 10-ti bodovou šňůrou v řadě jsme se přiblížili na rozdíl čtyř bodů a vycítili šanci na obrat. Zlepšená hra v obraně, zejména právě  na doskoku, nám dávala možnost k rychlým přechodům a hry do otevřené obrany opavských. Pod taktovkou kapitána Tůmy, který se rozehrál ke skvělému výkonu a držel naděje Vlků, jsme pozvolna ukrajovali z náskoku a 90s před koncem zaostávali o pouhý bod. Bohužel jsme v závěru nedokázali proměnit možná rozhodující nájezd a jít do vedení, což nám v koncovce vzalo koncentraci a soustředění a tři rychlé koše opavských rozhodli o osudu utkání. I přes prohru musíme klukům za předvedený výkon v utkání, který bavil přítomné diváky, nás trenéry a věřím že i samotné hráče, moc poděkovat.

BK Vlci Žďár  -  BK Opava      71:78   (18:26,31:43,50:60)
Body: Tůma 19, Bílek 16, Krčmář 14, Vrána, Rosecký po 8, Haller, Blažíček, Sláma po 2, Vilda
Fauly: 25:29
Trestné hody: 43/22-26/9
Trojky: 3:4

Nemocemi a absencemi zdecimovaný Nový Jičín přicestoval k nedělnímu utkání pouze v 7 hráčích. V sestavě ovšem nechyběli tři nejlépe bodující hráči týmu a hlavně volná sobota, kdy mohli Jičínští proti Vlkům pošetřit síly. Právě s tímto pocitem v nohách a odehraného náročného sobotního utkání jsme nechtěli soupeře podcenit a hned od začátku dostat hosty pod tlak a co nejdříve rozhodnout. To se nám díky vytažené obraně a tlaku na rozehrávku z části podařilo a první poločas jsme zvládli o poznání lépe. Výrazné poločasové vedení bohužel uspokojilo některé hráče natolik, že po změně stran k utkání přistoupili méně soustředěni a na hřišti se již nedokázali přiblížit nasazení z první půle. To mě docela mrzí. Místo toho, abychom soupeře i v druhé půli výrazně přehrávali, jako jsme toho byli svědky v loňské extraligové sezóně např. v podání týmu NH Ostrava, který nám ani za rozhodnutého stavu nedával sebemenší šanci, se uspokojíme s výsledkem, polevíme a utkání většinou jen dohráváme.

BK Vlci Žďár  -  BC Nový Jičín       88:57   (23:13,56:27,79:44)
Body: Bílek 20, Tůma, Krčmář po 15, Rosecký 14, Vrána 11, Sláma, Haller po 5, Blažíček 3, Vilda
Fauly: 20:19
Trestné hody: 24/10-23/13 
Trojky: 4:0                       

Trenér: Tomáš Rosecký

Autor: Tomáš Rosecký

Editor: Tomáš Vejlupek

Foto: Jiří Uchytil

Fotky ze všech utkání naleznete zde: