Vlci U15 mají dobojováno

V posledním kole žákovské ligy zajížděli Vlci U15 v pozici druhého týmu tabulky do Nového Jičína a na půdu vedoucí Opavy. Po sobotní výhře v Novém Jičíně bojovali Vlci v přímém souboji o konečné první místo nadstavbové části žákovské ligy skupiny C proti dosavadnímu leadrovi z Opavy. Utkání nám herně bohužel příliš nevyšlo a z očekávaného souboje jsme odcházeli zaslouženě poraženi.

BC Nový Jičín  -  BK Vlci Žďár      60:78   (14:25,23:51,39:69)
Body: Krčmář 26, Havelka 14, Bílek 11, Trávníček, Tůma, Vrána po 6, Sláma 5, Vilda 4
Fauly: 18:22
Trestné hody: 25/12-15/8
Trojky: 4:4

V utkání v Jičíně jsme po rozpačitém úvodu zavčasu chytli to správné tempo a do poločasu si vypracovali slušný náskok. Hru Vlků v první půli táhl především Pavel, který byl svými dravými průniky k nezastavení. Jičínští se snahou zastavit tyto průniky pod koš sáhli ještě do poločasu v této kategorii k nepochopitelné zónové obraně, kterou jsme dokázali hned potrestat dvěma trojkami a v poločase vedli pohodlným náskokem. Po změně stran jsme své vedení navýšili až k 30ti bodové hranici, pak jsme ale pod dojmem uspokojení se z průběžného výsledku přestali hrát a dovolili domácím snížit na konečný výsledek.

BK Opava  -  BK Vlci Žďár       72:54   (19:9,29:20,52:32)
Body: Krčmář 19, Vrána 9, Havelka 8, Tůma 7, Sláma, Bílek po 4, Trávníček 3, Vilda
Fauly: 25:19
Trestné hody: 18/12-35/17
Trojky: 4:1

​​​​​​​V neděli nás tedy po sobotní výhře čekal v krásné opavské aréně přímý souboj o první místo v tabulce. Do utkání jsme ale vůbec nevstoupili dobře a domácí se záhy ujali vedení 8:0. Na hřišti jsme od začátku vypadali unaveným dojmem, bez nasazení a bojovnosti a hlavně jsme se nedokázali vyrovnat s přísným metrem rozhodčích. No popravdě se nepískalo téměř nic, až jsme na sebe s trenéry opavského týmu nevěřícně zírali. Tvrdé, ale férové hře jsme se postupně dokázali přizpůsobit a do konce čtvrtiny příliš bodově neztratili. V té druhé jsme hru vyrovnali, nápor domácího týmu přibrzdili a nebýt neproměněných snadných košů, mohli jsme se do poločasu bodově přiblížit mnohem více. Pořád bylo ale o co hrát a z hráčů byla v poločasové přestávce cítit ta správná energie o odhodlanost průběh utkání zvrátit. O tu jsme ale bohužel přišli hned nástupem do druhé půle, kdy nás opavští lepším pohybem po hřišti přehrávali a sérií rychlých brejků, na které jsme nedokázali zareagovat, utkání rozhodli. V závěru jsme se ještě pokusili o zvrat a nátlakovou obranou donutili domácí k několika ztrátám, ty jsme ovšem nedokázali bodově zúročit a utkání prohráli.

Vlci U15 (kluci ročníku 2008) se tak rozloučili s žákovským basketbalem 2. místem nadstavbové části ligy, což by v celostátním porovnání znamenalo umístění někde mezi 20.-23. umístění. To ale v tuto chvíli není vůbec podstatné. Prožili jsme toho spolu spoustu, od prvních minižákovských krůčků až po závěrečné boje v kategorii starších žáků a věřím, že jsou kluci správně nastaveni a připraveni do dalších mládežnických kategorií. Tímto bych jim chtěl strašně moc poděkovat za celkový přístup a nadšení, s jakým vstupovali do tréninků i zápasů a věřím, že jednou budeme mít společně na co vzpomínat. Obrovské poděkování za neustálou podporu během těch roků samozřejmě patří i všem rodičům! Byli jste prostě senzační.

Autor: Tomáš Rosecký

Editor: Tomáš Vejlupek