Vlci U15 doma nezaváhali

V předposledním kole žákovské ligy U15 Vlci na domácí palubovce přehráli týmy Olomouce a Prostějova a potvrdili tak výhry na hřištích obou soupeřů. Po překvapivém zaváhání vedoucí Opavy ve Zlíně a Kyjově se tak Vlci bodově dotáhli na čelo skupiny C a v závěrečném kole budou v Jičíně a Opavě bojovat o co nejlepší konečné umístění.

BK Vlci Žďár  -  SKUP-BCM Olomouc  111:56   (28:10,58:26,82:39)
Body: Krčmář 28, Bílek 25, Rosecký 12, Sláma, Havelka po 10, Tůma, Vrána po 8, Trávníček 6, Haller 3, Blažíček 1
Fauly: 11:18
Trestné hody: 16/7-12/6
Trojky: 4:0

Vyrovnané úvodní minuty sobotního utkání proti Olomouci zlomil ve prospěch Vlků v 5. minutě dvěma trojkami a následnými 4 body v řadě Matěj a Vlci si tak ještě v průběhu první čtvrtiny vypracovali slušný náskok.  Do poločasu jsme si nakonec vybudovali více jak 30 ti bodové vedení, na hřišti byli lepším týmem a po zbytek utkání jsme soupeře z Hané přehrávali. Skvělým výkonem a dominancí pod oběma koši se prezentoval Pavel, který odehrál jedno z nejlepších utkání v sezóně a dovedl Vlky k zasloužené a vysoké výhře.

BK Vlci Žďár  -  BCM Orli Prostějov 82:55   (18:13,35:28,51:38)
Body: Bílek 20, Krčmář 18, Rosecký 9, Havelka, Tůma po 8, Vrána 6, Sláma, Trávníček po 4, Haller 3, Blažíček 2
Fauly: 12:21
Trestné hody: 32/18-13/2
Trojky: 2:3   

Nedělní utkání proti houževnatému a zdravě sebevědomému týmu z Prostějova bylo mnohem vyrovnanější a hosté nám především svým aktivním pohybem a přiměřenou agresivitou až do závěrečné čtvrtiny byly více jak vyrovnaným soupeřem. Odpor hostů se nám nakonec podařilo odrazit až v závěrečné čtvrtině, kdy jsme dokázali proměnit několik jednoduchých střel a soupeři bodově odskočit. V celém utkání se oba týmy prezentovali rychlou hrou s agresivní obranou na hraně pravidel, což všechny přítomné dostalo do hry a drželo v neustálém napětí a soustředění. Takový žákovský basket věřím všechny přítomné, včetně soupeře, bavil a zpříjemnil nedělní dopoledne. Konečný výsledek je sice nakonec pro skvěle hrající hosty krutý, ale Vlci si ho za přístup a snahu zcela zaslouží.              

V posledním kole se Vlci představí na venkovních palubovkách v Jičíně a vedoucí Opavě a budou bojovat o konečné umístění v nadstavbové části žákovské ligy. Ve hře je pořád možné první místo a sázka o holou hlavu trenéra. Tak nám držte palce!    

Trenér: Tomáš Rosecký

Autor: Tomáš Rosecký

Editor: Tomáš Vejlupek

Foto: Jiří Uchytil