Vlci U14 zakončili rok dvěma výhrami

Poslední dvě utkání v tomto kalendářním roce a zároveň poslední v základní části žákovské ligy U14 odehráli mladší žáci na domácí palubovce s týmy BK Medvědi Tábor a BK Sojky Pelhřimov. V utkáních si Vlci připsali dvě výhry a v tabulce obsadili s bilancí 10 výher a 4 porážek konečné 3. místo po základní části.  Nestačili tak pouze na suveréna skupiny tým USK Praha a silný výběr Českých Budějovic, poskládaný z hráčů Budějovic, Tábora a Písku.

BK Vlci Žďár -  BK Medvědi Tábor   100:49  
(33:11,58:16,86:29)
Body: Rosecký 28, Krejčí 21, Socha 20, Haller 10, Blažíček, Vilda po 6, Růžička, Cik, Pešák, Šrámek po 2, Osmík 1, Skala, Pekáč, Hofmann
Fauly: 18:15
Trestné hody: 17/10-18/7
Trojky: 0:0
V utkání s Medvědy jsme nechtěli soupeře podcenit a hned v úvodu utkání rozhodnout. Musím uznat, že nám v tomto ohledu urostlí hostující hráči, kteří svou výškou před utkáním vzbuzovali značný respekt, hodně pomohli. Soustředění Vlci se tak hned od začátku do soupeře nebojácně pustili, Medvědům nedávali příliš prostoru a brzy si vypracovali náskok, který postupně navyšovali. To nám umožnilo častější rotaci a zapojení všech hráčů na soupisce, za což jsem velmi rád.

BK Vlci Žďár -  BK Sojky Pelhřimov  82:44  
(14:8,31:22,60:28)
Body: Socha 19, Blažíček 15, Haller 11, Rosecký 8, Krejčí, Kašpar po 6, Filipenský, Vilda, Cik po 4, Skala 3, Růžička 2, Osmík, Šrámek, Pešák
Fauly: 16:20
Trestné hody: 28/14-15/5
Trojky: 0:1
Nedělní utkání, jak jsme se shodli s trenérem Severou mělo být pro obě družstva utkáním podzimu, ve kterém si to obě družstva měla rozdat o konečné 3. místo v tabulce. Bohužel se trenérovi hostů před utkáním omluvili klíčoví hráči základní sestavy a do Žďáru tak Sojky přicestovali v dosti okleštěné sestavě. Popravdě pro Vlky s ohledem na výkon zejména v první půli utkání možná jen dobře. Ospalý úvod ze strany Vlčat vnesl energii a sebevědomí do hry soupeře a v prvním půli se tak hrál vyrovnaný basket. Až bouře mezi oběma poločasy přiměla Vlky přidat v nasazení a šňůrou 19-ti bodů v řadě hned po změně stran utkání rozhodli. V dalším průběhu jsme se pak do hry opět snažili dostat co nejvíce mladších hráčů z lavičky, kteří tak postupně sbírají cenné herní zkušenosti.                

Po novém roce se Vlci znovu pustí do bojů v pokračující žákovské lize U14(zatím není rozlosováno) a poočku budou sledovat, jak si povedou postupující týmy USK a Budějovic v nadstavbové části extraligy.

Všem příznivcům Vlků tak děkujeme za dosavadní podporu a přejeme krásné a pohodové Vánoce.

Trenér: Tomáš Rosecký

Autor: Tomáš Rosecký

Editor: Tomáš Vejlupek

Foto: Jiří Uchytil