Vlci U14 v Písku a Budějovicích

Další dvě utkání žákovské ligy U14 mají za sebou mladší žáci U14, tentokráte na venkovních palubovkách píseckých Sršňů a budějovických Tygrů. Podle předpokladů a dosavadních výsledků žákovské ligy se Vlkům podařilo přivézt jedno vítězství, i když v koutku duše pomýšlela na překvapení a možné zaskočení jednoho z favoritů skupiny B.

Sokol Sršni Písek -  BK Vlci Žďár  34:76  (4:19,13:35,27:54)
Ze hřiště píseckých Sršňů si připisujeme výhru, která ale určitě nebyla snadná a o kterou jsme museli po celý průběh utkání tvrdě bojovat. Domácí tým složený pouze z hráčů ročníku 2010 a mladších(!) nedal svoji kůži zadarmo a Vlkům byl velmi nepříjemným a houževnatým soupeřem. Pohybem a aktivitou dokázali Sršni Vlkům hru velmi znepříjemňovat a zejména snaha a nebojácnost domácích zastavovat průniky Vlků 1 proti 1 byla příkladná. Vlci se ale dokázali i přes nepříjemnou obranu bodově prosazovat a utkání zaslouženě vyhráli. Na hřišti dostali prostor všichni hráči a téměř všem se podařilo i bodově prosadit.

Body: Socha 14, Haller 11, Růžička, Rosecký po 10, Vilda, Krejčí po 6, Blažíček 5, Filipenský 3, Cik, Kašpar, Pešák, Šrámek, Štikar po 2, Pavlík 1, Skala
Fauly: 24:27
Trestné hody: 32/8-25/13
Trojky: 0:1

Tigers České Budějovice -  BK Vlci Žďár  103:56  (29:25,58:32,77:45)
V nedělním utkáním v Budějovicích jsme v koutku duše doufali a domácí chtěli zaskočit a překvapit. To se nám po vlažném začátku podařilo a ještě v průběhu první čtvrtiny jsme náskok domácích srovnali a dokonce šli v 6 min do vedení. Tygři nakonec úvodní čtvrtinu těsně ovládli, ale pořádně se nadřeli. Utkání tak bylo otevřené, bohužel v druhé části jsme nedokázali udržet tempo hry, těžko se vypořádávali s těsnou obranou a snadno ztráceli míče. Chyby v rozehrávce Tygři nemilosrdně trestali a bodově šli do trháku. Po změně stran jsme se snažili zabojovat a pokusit se o zdramatizování utkání, zkušení domácí ale byli lepším týmem, hru kontrolovali a Vlkům neumožnili dostat se na dostřel. Soupeři gratulujeme k zasloužené výhře.

Body: Socha 20, Rosecký 12, Růžička, Haller, Filipenský po 4, Vilda, Krejčí po 3, Cik, Kašpar po 2, Blažíček 1, Skala, Kreutzer, Pavlík, Pešák, Šrámek
Fauly: 26:18
Trestné hody: 31/17-21/11
Trojky: 5:2                        

Trénér: T. Rosecký
Autor: T. Rosecký

Editor: Tomáš Vejlupek