Vlci U14 v Brně bez výhry

Bez výhry se o víkendu vraceli Vlci U14 z brněnského tripu, když ani v jednom utkání nestačili na fyzicky zdatnější soupeře a obě utkání prohráli. Po sobotní prohře na hřišti Basketu Brno nedokázali Vlci obrat o body ani brněnské Žabovřesky a domů odjížděli s prázdnou. Oba týmy jsme sice doma dokázali porazit o 19 bodů, na venkovních palubovkách jsme se ale soupeřům dokázali vyrovnat pouze v určitých fázích hry a to na dobře připravené brněnské týmy a šance na lepší výsledek nestačilo.   

Basket Brno -  BK Vlci Žďár   71:56   (23:18,43:32,59:44)
Body: Socha 27, Rosecký 12, Blažíček 6, Haller 5, Štikar 4, Šrámek 2, Cik, Kašpar, Kreutzer, Pešák, Filipenský, Hofmann
Fauly: 32:25
Trestné hody: 31/5-35/10
Trojky: 1:1

Do utkání s Basketem Brno jsme chtěli od začátku dobře vstoupit, pokusit se nahlodat domácím sebevědomí a držet co nejdéle krok a vyrovnaný výsledek. Tomu odpovídala i zahajovací sestava Vlků, která nastoupila v nejsilnějším možném složení a úvodní tlak dokázala odrazit. Postupem minut se ale začala projevovat fyzická převaha soupeře, kdy Vlci měli jednak velké problémy s přechodem na útočnou polovinu i s odstavováním silných brněnských podkošových hráčů. Domácí se tak do poločasu dostali do 11bodového vedení, které dokázali po změně stran zejména dobrou obranou rozehrávky Vlků, ve které odvedl výbornou práci Bohdan Liubarskyi, postupně navyšovat, utkání kontrolovali a zaslouženě zvítězili. I přes prohru musím kluky pochválit. Utkání za nepříznivého stavu nevzdali a bojovali až do konce. Velké plus a pochvalu si kluci zaslouží za týmovou obranu dvou ofenzivních es domácích(Fišer, Straka), které dokázali udržet na 10, respektive 8 bodech.

SK Žabovřesky -  BK Vlci Žďár   87:65   (18:18,41:30,65:41)
Body: Rosecký 24, Socha 23, Blažíček 10, Haller, Štikar po 3, Pešák 2, Hofmann, Skala, Cik, Kašpar, Pavlík, Filipenský
Fauly: 21:17
Trestné hody: 18/6-20/8
Trojky: 4:1  

V nedělním utkání proti SK Žabovřesky jsme chtěli odčinit sobotní porážku a udržet si v nadstavbové části šanci na možné konečné první místo, zaručující přímou účast v lize U15 pro příští rok. I v tomto utkání jsme ale bohužel dokázali být vyrovnaným soupeřem pouze v první části, kdy jsme nastoupili v nejsilnějším složení. Po prostřídání se znovu začala projevovat vyspělost domácích a Vlci, stejně jako v sobotu, měli problémy s přechodem. V druhé a třetí části jsme se nedokázali vypořádat s presinkem a ztrát v rozehrávce domácí využívali k snadným zakončením. Vedení až o 20 bodů dodalo domácím sebevědomí a Vlky s přehledem přehrávali. Musím uznat, že utkání se soupeři povedlo a zaslouženě bere výhru. Znovu jsme ale utkání nevzdali a i za nepříznivého stavu bojovali až do konce, čehož si velmi cením.

Zvláště kluci ročníku 2010 to nemají proti zdatnějším a vyspělejším soupeřům na hřišti vůbec jednoduché, ale to nic nemění na tom, že musíme zapracovat především na odvaze a troufalosti a nebát se i proti těmto soupeřům prosadit. Kdo nic nezkazí, nic nezíská! A my se chceme učit a získávat herní zkušenosti. Tak odvahu, Vlci!

Trenér: Tomáš Rosecký

Autor: Tomáš Rosecký

Editor: Tomáš Vejlupek