Vlci U14-postup do extraligy

Poslední dvě kola základní části ligy mladších žáků definitivně rozhodla o postupu Vlků do nadstavbové části-extraligy, když svůj postup stvrdila dvěma venkovními výhrami na hřištích v Radotíně a Benešově. Po novém roce se tak mladší žáci U14 představí v jedné z osmičlenných extraligových skupin a budou svádět boje proti nejlepším týmům dané věkové kategorie.   

Sobotní utkání v Radotíně bylo ze strany obou trenérů poznamenané nevhodnými komentáři vůči nepřesným výrokům rozhodčích, což přispělo i k následnému zbytečnému jiskření v hledišti a dokonce i vyloučení trenéra Vlků, který musel po dvou technických chybách ve 14.min opustit hřiště. Vedení týmu v utkání se tak ujali rodiče Radek Socha s Martinem Růžičkou a zejména Radkova chladná hlava a dostatečná rozvaha zklidnila vzrůstající emoce nejen na hřišti, ale i v hledišti. Oba týmy se tak ve zbytku utkání mohli soustředit pouze na výkon na hřišti, což bylo v daný moment to nejlepší řešení. Do poločasu Vlci navýšili své vedení a po změně stran vytaženou obranou trestali nepřesnosti domácích, bodově se i nadále vzdalovali a utkání kontrolovali. BA Radotín, hrající také o možný postup i přes nepříznivé skóre na hřišti bojoval a o lepší výsledek ho připravila pouze nepřesnost v zakončení, kterých si díky okénkám ve vlčí obraně vypracoval dostatek.

BA Radotín -  BK Vlci Žďár       60:107   (26:35,42:63,51:78)
Body: Socha 33, Krejčí 20, Kašpar 12, Ganzwohl 10, Šrámek 7, Krejča 6, Růžička, Polívka po 5, Osmík 4, Pešák 3, Cik 2, Kreutzer 0
Fauly: 22:23
Trestné hody: ?/?-32/21
Trojky: 2:2

Brzké ranní vstávání a sněhem zavátá cesta se projevila na soustředění Vlků v prvních minutách nedělního utkání v Benešově. Kluci se ale naštěstí brzy probrali, na hřišti začali hrát svoji hru a dostali se do vedení, které v dalším průběhu proti s chutí hrajícím domácím navyšovali a připsali si i druhé venkovní vítězství.
Vlci se tak po základní části žákovské ligy s bilancí 12ti výher a 2 porážek umístili na konečném druhém místě a zajistili si postup do extraligy U14 a zároveň i přímou účast v lize U15 pro příští sezónu.   

BC Benešov -  BK Vlci Žďár       42:106   (4:34,20:58,32:81)
Body: Socha 24, Krejčí 17, Růžička 15, Šrámek 11, Krejča 10, Kašpar, Ganzwohl po 9, 0smík, Pešák po 4, Kreutzer 3, Cik
Fauly: 14:16
Trestné hody: 21/8-14/6
Trojky: 2:2            

Po novém roce nás tak čekají velmi těžká utkání proti nejlepším týmům, na které se chceme co nejlépe připravit a na které se všichni těšíme. Jsme si plně vědomi, že to nebude vůbec snadné a někdy možná až moc tvrdé, ale jak jinak se zlepšovat, růst a sbírat zkušenosti, než postavit se nejlepším?
Velká gratulace celé partě hráčů U14 k postupu!

Autor: Tomáš Rosecký

Editor: Tomáš Vejlupek