VLCI U13 si zajistili postup na národní finále

Do druhého kvalifikačního turnaje jeli Vlci U13 ve značně oslabené sestavě. Zraněný Krejčí a nemocný Ganzwohl se Skalou nám během zápasu hodně chyběli, přesto se Vlkům podařilo ukořistit dvě výhry a tím si zajistit postup na národní finále.

BK Skokani A – VLCI Žďár  36:66 (6:15, 18:35, 28:56)
Ze začátku zápasu se nám moc nedařilo. Než jsme se zorientovali a než jsme zjistili, že už se hraje, tak se soupeř ujal vedení. Naši kluci na to zareagovali kvalitní obranou a už soupeře nepustili do nájezdu.  Do druhého hracího období jsme nastoupili také trošku nesoustředěně, ale po dvou minutách se to změnilo a už jsme zase hráli náš basketbal. V druhém poločase jsme měli zápas již pod kontrolou a dohrávali jsme zápas, tak abychom pošetřili co nejvíce sil do druhého zápasu.

Tygři Brno – VLCI Žďár  54:62 (8:17, 22:38, 39:48)
Do druhého zápasu proti odpočatému týmu Tygrů jsme nastoupili mnohem líp než do zápasu prvního. První čtvrtina byla vyrovnaná, v posledních třech minutách se nám podařilo nedostat ani bod a díky tomu jsme získali značný náskok. Ve druhé čtvrtině se nám podařilo náskok navýšit a my jsme šli do vedení o 17 bodů. Po poločase nastal kámen úrazů, kdy soupeř ze začátku začal chodit a my jsme se mu přizpůsobili a díky tomu, že jsme přestali makat v obraně, tak se soupeři začalo dařit dávat koše. Na štěstí jsme je nenechali dohnat nás natolik, aby to ohrozilo naše vítězství. Ve čtvrté čtvrtině jsme zápas je dotáhli do vítězného konce.
,,První polovina byla docela dobrá. V druhé nám už začali docházet síly a na hráčích byla znát únava. Bohužel nám chybělo spoustu stěžejních hráčů. Hlavní je, že se nám podařilo dvakrát zvítězit a tím si zajistit postup na národní finále. Kluky je ale třeba pochválit za to, že to odmakali až do konce,´´ dodal asistent Lacina

Další zápasy sehrají VLCI na domácí palubovce opět proti Tygrům a Skokanům. Budeme rádi, když přijdete kluky podpořit a zafandit.

Autor: Jan Topinka

Editor: Tomáš Vejlupek