Vlci součástí XPS Network

Vlci součástí XPS Network

Nová situace před naše trenéry postavila nové výzvy. V době "Covidové" bylo mj. nutné vyřešit jak efektivně pokračovat v trénování, aby kluci a holky neztratili to, co natrénovali v přípravě na letošní sezónu. I díky podpoře ze strany České Basketbalové Federace můžeme v tomto období využít program XPS.

XPS Network  firmy SidelineSports je celosvětově užívaný sportovní software pro přípravu, organizaci a evidenci tréninkového procesu. Program využívají organizace působící v nejvyšších sportovních ligách, v univerzitních soutěžích stejně jako národní týmy různých sportovních svazů. Přednosti programu XPS mají nyní možnost pro přípravu našich hráček a hráčů využít i trenéři našeho klubu. I přes pokračující omezení v době "covidové" budou trenéři našeho klubu schopni s hráči efektivně komunikovat a připravovat pro ně individuální tréninky s využitím top trenérského nástroje a jeho obsáhlé databáze cviků.  

Po seznámení s možnostmi programu XPS v rámci klubového semináře mohou trenéři připravovat individuální tréninky pro hráče a hráčky našeho klubu v kategoriích minižáků, žáků, žákyň, kadetů, kadetek a dospělých.

Už od čtvrtka 5.11. budou první členové našeho klubu trénovat s využitím programu XPS. 

Připravený trénink obdrží hráč(ka) přímo do aplikace v mobilu. Součástí připraveného tréninku jsou i texty o jednotlivých cvicích a hlavně ukázková videa jak jednotlivé cviky provádět. Kluci a holky si tak mohou trénink před jeho absolvováním projít, cviky si vyzkoušet a následně odtrénovat v plném tempu. 


pro stažení aplikace XPS Client, hledej tuto ikonu v online obchodech

A jak vlastně výhody programu XPS využíjí naši kluci a holky. Tady je "step by step" návod pro hráče a hráčky výše uvedených kategorií.

  1. Kontaktuj svého trenéra / trenérku a nahlas jí svůj zájem o zasílání individuálních tréninků připravovaných v XPS. 
  2. Do mobilu si stáhni aplikaci XPS Client. Tuto je možno bezplatně stáhnout v Apple nebo Google obchodech. 
  3. Do 24 hodin obdržíš login a heslo pro vstup do aplikace. 
  4. Přihlaš se do aplikace. V té se Ti zobrazí tréninky připravené tvým trenérem. 
  5. Odmakej trénink a odškrtni si jeho splnění jako zpětnou informaci pro trenéra. 

.... až takhle jednoduché to je v programem XPS. (více o programu se můžete dozvědět zde)

Současná situaci není snadná jak pro kluky a holky, tak ani pro trenéry. Hledali jsme v klubu řešení, jak v téhle situaci reagovat a fungovat. Díky spolupráci se SidelineSports dostávají trenéři do ruky "nástroj", který jim umožní udržet kluky a holky v kondici a tempu. Jsem rád za to, jak se k možnosti využití XPS trenéři našeho klubu postavili a jak aktivně se s možnostmi programu seznamovali. Ukazuje to na zodpovědnost, kterou vůči klukům a holkám vnímají.
okomentoval využití XPS softwaru Roman Bednář