Vlci mezi Sokoly

Vlci mezi Sokoly

Velmi zajímavým způsobem strávili část jarních prázdnin dva hráči žďárský vlků - Jáchym Trávníček (2004) a František Grodl (2003). Oba dva společně vyrazili do Prahy, kde tři dny intenzivně trénovali ve Sportovním Centru Mládeže Sokola Pražského. 
Oba kluci tak využili nabídky, která jim byla předložena trenéry jejich týmu a odjeli sbírat nové zkušenosti a zážitky do jednoho z předních mládežnických klubů. Během tří dnů absolvovali každý celkem 7 tréninků, což je slušná porce času na palubovce. I proto trávili na rozdíl od většiny turistů v Pze volný čas odpočinkem a "dobíjením baterek" přímo v historické budově Sokola Pražského, kde bydlí i někteří hráči kadetských a juniorských týmů SP. 
Jáchym a Franta odtrénovali celkem 3 týmové a 4 individuální tréninky. Při týmových trénincích poznali nejen svoje vrstevníky, kteří v současné chvíli patří samotné špičce v republice (U14 - průběžně 1. místo, U15 - průběžně 3. místo), ale i trenéry a celkovou organizaci na SP. Jeden týmový trénink pak kluci, s ohledem na tréninkový program SCM SP, absolvovali společně s tréninkovou skupinou kadetů. Vyzkoušeli tak trénink zaměřený na individuální dovednosti a mohli se porovnat i s některými reprezentanty ... Podle slov trenéra Matěje Veselého se ani tam neztratili. Spíše naopak všichni trenéři si pochvalovali nasazení a přístup obou žďárských vlků...  

Další porci 4 tréninků pak kluci absolvovali dopoledne. Při těchto trénincích se zaměřili na rozvoj individuálních dovedností. "Při tréninku v menší skupině se výrazněji odkryli i slabé stránky každého z kluků. Ale to je přirozené, i proto se na dopoledních trénincích potkáváme ve výrazně menším počtu, abychom se mohli věnovat detailům." upozornil Adam Konvalinka (trenérem A týmu mužů a vedoucím trenérem dopolední tréninkové skupiny SG Přípotoční), který tréninky vedl. Klukům pak zadal "úkoly" na kterých by měli pracovat i po návratu do Žďáru. 

A jak tři dny na Sokole hodnotí Jáchym s Frantou???

"První dva dny byly fajn. I to ranní vstávání na individuální tréninky se dalo přežít." vzpomíná Jachym, "třetí ten mě ale už strašně bolely nohy a to nás čekali ještě dva tréninky.... ale vydrželi jsme to. Tréninky mě bavili nejen proto že to byla změna, ale i proto, že většina hráčů byla na lepší úrovni než já a proto to beru jako dobrou zkušenost do budoucna."
Jáchym Trávníček
"Byl to pro mě především úžasný zážitek. Změnou byly nejen vícefázové tréninky, ale i vyšší intezita a poždavky na techniku atd. I přesto byli trenéři fajn, věci mi vysvětlili, když jsem něco nepochopil... Skvělá zkušenost, klidně bych si to zopakoval." doplňuje Franta Grodl.
Franta Grodl

A jak hodnotí vystoupení kluků na Sokole?   "Vážíme si každého hráče, kteří mají chuť se zlepšovat, hltat každou informaci od nás trenéru a především chuť se zlepšovat, a proto třeba i něco obětovat." komentuje 3 denní spolupráci hlavní trenér kadetů a SCM SP Matěj Veselý.

Vlci mezi Sokoly tak nepropadli, spíše naopak. Dobře reprezentovali ždárský klub a dveře, které jim na Sokole Pražském pootevřeli otevřeli ještě více pro další talenty z našeho klubu. V budoucnu tak nemusí být Franta s Jáchymem jediní ze žďárské smečky, kteří si zatrénují či zahrají s extraligovými týmy. 

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.