Vlci končí ve čtvrtfinále

Vlci končí ve čtvrtfinále

Loňskou jízdu nezopakují. Druholigoví muži Žďáru nenavázali na titul ze sezony 2017/18, ve čtvrtfinále play-off nestačili na favorizovanou Vysokou nad Labem. Druhému celku po základní části v součtu podlehli 151:141. Sezona pro Vlky skončila.

„Tenhle rok nás postihlo tolik nejrůznějších absencí, že postup přes Vysokou by byl velmi překvapivý. Kluci ale nic nevzdali, tvrdě pracovali a v odvetě sahali po senzaci. Ještě v poločase jsme měli v součtu obou utkání náskok 14 bodů, zbytek zápasu už ale jednoznačně patřil domácím. K trvalé převaze pod košem jim to začalo padat i z dálky a my nevěděli, co bránit dřív. Naše rotace byla příliš úzká. Soupeři gratuluji k postupu a klukům děkuji za celou sezonu,“ uvedl trenér Žďáru Petr Šilhart.

ŽĎÁR N. S. – VYSOKÁ N. L. 74:68

Dlouhodobá žďárská marodka se před play-off rozrostla o oba rozehrávače Roseckého a Zezulu, po úvodním zápase je navíc doplnili i křídelníci Benda se Seidlerem, jenž se ho marně snažil „rozchodit“.  Trenér Šilhart tak měl na klíčovém postu mozku týmu pouze sedmnáctiletého Bílka. Vysoká přijela v osmi hráčích, jejich parametry ale budily respekt. Výškové i váhové převahy hosté využívali v obou zápasech. „Vysoké to u nás nepadalo z dálky, vyloženě se trápila, takže veškeré své body dávala prakticky jen z pod koše nebo z trestných hodů,“ řekl Šilhart.

Žďár šel ve druhé čtvrtině do vedení 43:36 a zdálo se, že pomalu hrajícímu soupeři odskočí ještě výrazněji. Střelecká bída ve třetí periodě ale dostala tým od Labe zpátky do zápasu. „Vyhrát se nám sice díky enormnímu úsilí všech kluků v obraně podařilo, ale šestibodový polštář nám moc klidu nedával,“ uvědomoval si Šilhart.

Body: Bubák 22, Benda 16, Bílek 14, Vencálek 11, Stoček 6, Ondráček 5, Králíček, Růžička, Seidler, Smolík. Fauly: 16:14. Trestné hody: 12/7 – 12/10. Trojky: 9:2. Po čtvrtinách: 17:17, 43:36, 49:50.

VYSOKÁ N. L. - ŽĎÁR N. S. 83:67

V odvetě se hrál velmi podobný basketbal. Vysoká skórovala jen z pod koše a šestek, Vlci jí její hru maximálně stěžovali a získávali důležité balony. „Soupeř se v obraně vyloženě zaměřil na Bubáka, jeho body ale díky výborné spolupráci nahradili Vencálek s Bílkem. Dohromady dali za poločas 33 bodů a hlavně díky nim jsme v kabině věřili za stavu 33:41 v postup. V tu chvíli jsme vlastně vedli o 14 bodů. Jen škoda tří čtyř nedotažených brejků, mohlo se nám dýchat ještě lépe,“ komentoval Petr Šilhart a dodal: „V šatně jsme se burcovali. Chtěli jsme vydržet v nastoleném trendu a ubojovat třetí čtvrtinu, aby se domácí dostali pod tlak a museli spěchat.“

Jenže to se nestalo. Vysoká nastoupila jako vyměněná a po devíti rychlých bodech a své vůbec první trojce v zápase ucítila příležitost. S odpovědí sice na chvíli přispěchal kapitán Vencálek, který v utkání proměnil sedm trojek, ale ani autor 29 bodů na zpomalení domácích nestačil. Čtvrtinu Žďár prohrál 30:12, rázem v součtu ztrácel 4 body a navíc se mu vážně zranil jediný rozehrávač Leoš Bílek. „Domácí se chytili, dali pět trojek a začali nás trhat na kusy. Snažili jsme se je změnami obran všelijak zpomalit, ale už to nešlo. V útoku nám to proti zóně naprosto přestalo padat a výsledkem byla zasloužená porážka o 16 bodů,“ mrzelo Petra Šilharta.

Body: Vencálek 29, Bílek 16, Bubák 8, Ondráček 8, Králíček 3, Růžička 3, Smolík, Stoček. Fauly: 13:21. Trestné hody: 28/24 – 6/6. Trojky: 5:11. Po čtvrtinách: 20:23, 33:41, 63:53. Konečný stav série: 151:141, postupuje Vysoká nad Labem.