Vlčátka na tripu

K dalšímu turnaji ČBF U10 vyrazili holky a kluci z klubových přípravek do Bystřice u Benešova. V průběhu tzv. Dne s Basketbalem odehrál jak dívčí tak i chlapecký tým 3 utkání a k tomu si mohly vlčátka zasoutěžit v dovednostních soutěžích. Pro některé z dětí to byl první životní turnaj ve vlčím dresu a tak se dostavila i tradiční nervozita. 

V průběhu turnaje se kluci a holky utkali nejprve ve vzájemném utkání  a pak proti týmům z Benešova a Písku. Vzájemné utkání bylo velmi dramatické a rozhodovalo až v poslední minutě. Kluci nakonec vyhráli o jediný bod. Drama jak se patří. V dalších dvou utkáních pak ani kluci ani holky na svoje soupeře nestačili.

Kluci hráli velmi vyrovnané utkání s Benešovem. Ztratili je až v poslední čtvrtině, kdy jim trochu došli síly a soupeřky toho dokázaly využít. Nejlepší výkon předvedli kluci v posledním utkání turnaje proti velmi silnému týmu z Písku. Vlastně až v tomto utkání, proti píseckým Sršňům, předvedli kluci to co umí - bojovali a snažili se bránit, hráli rychle a odvážně v útoku. Velká pochvala za výkon především v tomto utkání. 

Holky se se Sršni utkali ve svém druhém utkání. Draví kluci z Písku byli nad jejich schopnosti i přesto, že se holky snažily. S benešovským dívčím týmem to byl jiný příběh. První poločas byl vyrovnaný. Holkám utkání uteklo až v druhé půlce, kdy přestaly trefovat střely, které si dokázaly připravit. Domácí hráčky je v druhém poločase přehrály hlavně díky rychlým protiútoků.   

V Bystřici u Benešova jsme společně sbírali nové zkušenosti a zážitky. Zkušeností bylo hromadu a zážitků bude asi nejvíce ze zpáteční cesty autobusem.....