Vlčata z přípravky vítězí i v prodloužení

Poslední turnaj oblastního přeboru Jižní Moravy mají za sebou kluci a holky z přípravek U10. V sobotu ve svém vlčím doupěti přivítali týmy z Blanska, Tišnova a brněnské Tygry. Vlčata čekali v průběhu sobotního dne celkem tři utkání a tak trenéři nominovali hned 16 kluků a holek. Ne všichni ale zvládli dorazit, a nebo mohli hrát všechny tři utkání a tak měl každý spoustu prostoru na hřišti ukázat co umí, neumí a co se za rok v přípravce naučil.

První utkání proti Tišnovu zvládli vlčata perfektně. Soupeře zaskočili aktivitou po celém hřišti, přímočarostí a hned o začátku kráčela za jasným vítězstvím. Kromě dobré obrany a individuálních akcí, předvedla vlčata týmovou hru (především v protiútoku) a potěšili tak nejen trenéry, ale i a rodiče a fanoušky.

Vlčata Žďár vs. SKB Tišnov
72   :   13   (16:0, 36:4, 58:6)

V druhém utkání čekaly na Vlčata holky z Blanska. V Blansku je nyní basketbal na vzestupu a potvrdila to i klubové přípravka. Vlčata se ale soupeře nezalekla a i když od začátku utkání mírně prohrávala bojovala o každý míč a po ziscích vyrážela do protiútoků. Někdy kluky a holky zradil driblink, někdy se nezadařilo v zakončení, ale hlavní bylo, že se všichni snažili a hráli naplno. Ztráta 14ti bodů po prvním poločase vypadala dramaticky, ale kluci a holky se nevdali a postupně snižovali soupeřovo vedení. Až v samotném závěru utkání se jim podařilo vyrovnat a o vítězi muselo rozhodnout prodloužení. To zvládla Vlčata na výbornou, v prodloužení kralovali a vybojovali úžasné vítězství.

Vlčata Žďár vs. BK Blansko
63:50 (9:10, 16:30, 32:38, 50:50)

Třetí utkání proti Tygrům se klukům a holkám nepovedlo jak ty předchozí. I když utkání s Blanskem stálo kluky a holky spoustu energie, nebyl to ten hlavní důvod pro porážku. Vlčata začala proti Tygrům a příliš ustrašeně a navzájem si moc nepomohla, ani v útoku při uvolnění pro míč ani v obraně, když je Tygři přehrávali. Tygři tak ukázali svoji sílu, když ovládli všechny 4 čtvrtiny utkání.

Vlčata Žďár vs. Tygři Brno
34   :    75   (4:16, 13:37, 25:57)

Kluci a holky si během tří utkání vyzkoušeli všechny možné situace, když soupeře přehrávali, museli bojovat v prodloužení o vítězství nebo byli „školeni“ dravějším a aktuálně šikovnějším soupeřem. V tomto směru to byl povedený turnaj, který určitě vlčatům pomůže k dalšímu zlepšování se.

Fotogalerii z utkání si můžete prohlédnout zde