Vlčata z přípravek u Skokanů a proti Jiskrám

Ranní vstávání a cesta do Brna na Rosničku, to byl program malých vlčat, kluků i holek z přípravek, v sobotu dopoledne. Někteří plní očekávání nestihli ani snídani ani svačinu a tak museli ještě v šatně před prvním utkáním něco zakousnout, aby měli dost sil na první souboj dne.

Proti Skokanům jsme začali trochu rozpačitě. Chvíli jsme se rozkoukávali a hlavně v obraně jsme „hledali sever“. Už v průběhu první půle, ale kluci a holky zlepšili soustředění na hru (a to i na lavičce odkud fandili a radili) a domácím skokanům jsme se postupně ve hře vyrovnali. V druhé půli jsme pokračovali v dobré hře, ve které jsme kromě spousty rychlých protiútoků a individuálních akcí dokázali i spolupracovat přihrávkami, hrát zodpovědně s míčem, využít pivotování atd. První vítězství dne tak bylo zcela zasloužené.

Skokani Brno   vs.   Vlčata Žďár MIX
26:37   (24:16)

I druhé utkání proti Jiskrám z Kyjova se našim vlčatům povedlo. Oproti prvnímu utkání dne byli kluci a holky ještě o trošku dravější a i nadále dobře bránili. Do hry se opět průběžně zapojovala všechny vlčata a za svůj výkon sklízela pochvalu i potlesk rodičů a fanoušků. Těžko vypíchnou jednoho dva hráče či hráčky, kterým se utkání extra povedlo. Všichni si odmakali svoje a z utkání si odnesli nové zkušenosti. Ať už se tyto týkali bránění, pozornosti, nebo řešení situací s míčem v protiútoku, zakončení či po doskoku.

Vlčata Žďár    vs.    Jiskra Kyjov
40 : 20   (24:10)

Nejlepší na celém sobotním dopoledni bylo aktivní zapojení všech vlčat z obou přípravkových týmů U10. Kluci i holky se sice potkali poprvé až v autobuse, ale už před prvním utkání z nich byla ta správná parta. Těšit se tak můžeme na další turnaj přípravek, který proběhne už 10.4. (neděle), kdy v rámci Dne s basketbalem ČBF přivýtáme týmy Bivoj Benešov, Sršni Písek a BK Brandýs n.L.