Vlčata U14 v top 16!

Vlčata U14 v top 16!

Příjemné prostředí pelhřimovské haly s nově otevřenou částí expozice Národního basketbalového muzea, jehož součástí je i galerie nezapomenutelných(série fotografií basketbalových legend), přivítalo žďárská vlčata v dohrávce základní části žákovské ligy. Dosavadní bilance 8:3 a třetí místo v tabulce skupiny D dávala vlčatům v případě výhry reálnou šanci na postup do extraligové nadstavby, v které má právo účasti pouze 16 týmů v zemi. První a druhé týmy z 6 základních skupin doplněny o čtyři družstva ze třetích míst.

Úvod utkání nezastihl vlčata v dobrém rozmaru a celou první čtvrtinu tahala za kratší konec. V tom nám domácí uštědřili tvrdou lekci v pohybu, proměňování příležitostí a zejména v nasazení a bojovnosti. Místo, abychom se obětavě vrhali po odražených míčích, jsme spíše z patra sledovali, jak nám je domácí berou pod nosem a nebojácně zakončují. Když už jsme se vůbec dokázali dostat pod domácí koš, laxním a nedůrazným zakončením jsme nedokázali proměnit. Výsledek po první části tak pro nás byl ještě hodně milosrdný a pokud chtěla vlčata pomýšlet na výhru, musela hodně přidat. To si vlčata vzala k srdci a k obratu v utkání zavelela hned ve druhé části, ve které aktivnějším pohybem a větším důrazem v obraně nutila domácí k nepřesnému zakončení a chybám, kterých využívala k rychlému přechodu do nepřipravené obrany. Tím se dostávala do snadnějšího zakončení, zlepšenou koncovkou a výškovou převahou pod košem se domácím do poločasu bodově odpoutala. Po přestávce vlčata pokračovala ve zlepšené hře a domácí, kteří se v třetí čtvrtině nemohli opírat o hru nejlepšího hráče Kučery, přehrávala a navyšovala rozdíl ve skóre. V závěru pak dostali ke hře větší prostor méně vytěžovaní hráči vlčat a utkání dotáhli do úspěšného konce.

I když nebylo hlavním předsezónním cílem postoupit do extraligové nadstavby, výhrou si vlčata zajistila postup mezi 16 nejlepších týmů, kterého si velmi ceníme a klukům k postupu moc gratulujeme! Věřím, že se porveme o co nejlepší výsledky a nasbírané zkušenosti ze zápasů proti elitním týmům této věkové kategorie motivují vlčata do další práce v tréninku a pomohou jim v následném basketbalovém růstu.

Závěrem bych chtěl jménem vlčat popřát všem krásné Vánoce a šťastný Nový rok 2022.

BK Sojky Pelhřimov   -  BK Vlčata Žďár     43:77   (20:12,28:39,35:64)
Body: Rosecký 19, Krčmář 16, Haller 12, Vrána 9, Havelka, Sláma po 6, Tůma 4, Trávníček 3, Bílek 2, Mottl, Cempírek. Fauly: 17:23. Trestné hody: 22/7-25/9. Trojky: 2:2.