Vlčata U13 ubránili domácí palubovku před Brňáky

První turnaj, první vítězství a dva povedené výkony předvedli v sobotu na domácí palubovce nejstarší minižáci. Především proti brněnským Tygrům předvedli kluci týmový basketbal na vysoké úrovni. Svůj výkon pak dokázali potvrdit i proti Basketu Brno.

Na domácí palubovce a proti soupeřům jako jsou Tygři z Brna většinou začneme s obrovským nasazením a soustředěně. To se nám tentokrát nepodařilo a po dvou minutách jsme prohrávali 0:8. Kluci ale zareagovali tím nejlepším způsobem a ukázali, že už mají něco odehráno. Zabrali, vyrovnali hru a postupně i skóre. Obranu soupeře jsme dokázali opakovaně překonávat pěknými kombinacemi, kterým se věnujeme v tréninku, což bylo super. I ve druhé čtvrtině se hrálo vyrovnaně. Útok převažoval nad obranou a body padaly na obou stranách. Brno skórovalo po našich chybách nebo nedůslednostech (především na doskoku), i přesto jsme měli v poločase 5ti bodové vedení. Přispěl k němu svým útočným představením i Ota Polívka. Ale basket se hraje na obou stranách hřiště, a v obraně jsme zaostávali za našim standardem. I proto bylo utkání stále otevřené.
Výraznější vedení jsme si vytvořili ve třetí čtvrtině, kdy kluci předvedli týmovou souhru na útočné polovině a solidní obranu. Od této části utkání jsme získali rozhodující převahu a v závěrečné čtvrtině se naše vedení vyšplhalo až na 20 bodů. Mírné polevení v závěru nic nemění na našem dobrém výkonu. Velké pozitivimu je zjištění, že kluci do hry přenesli v tréninku nacvičované věci a náš výkon je zase o něco týmovější a komplexnější.

Vlčata Žďár vs. Tygři Brno
75   :    61   (16:17, 38:35, 55:45)

V druhém sobotním utkání jsme nastoupili proti Basket Brno. Narozdíl od prvního utkání kluci v první čtvrtině dominovali - obrana, rychlý protiútok - základ naší hry a jednoznačné vedení. Soupeř se sice z části otřepal a naše hra v druhé čtvrtině už nebyla tak skvělá i přesto to bylo v poločase téměř 20ti bodové vedení v náš prospěch. I přesto vstoupili kluci do třetí čtvrtiny stejně koncentrovaně jako v úvodu utkání a znovu soupeř udrželi pod 10 bodů za čtvrtinu. Další povedená čtvrtina a vedení o 30 bodů. Asi i proto kluci v závěrečné čtvrtině trošku polevili a především v obraně nehráli s takovým nasazením jak by měli. Je to snad jediná kaňka na jinak povedeném utkání, protože i v těchto chvíli chceme hrát naplno a dělat věci správně.

Vlčata Žďár  vs.   Basket Brno
70   :   39   (22:6, 38:19, 57:27)

Víkendový turnaj kluci zvládli výborně. Dva přední týmy v kraji dokázali nejen porazit, ale přehrát týmovým výkonem v útoku i v obraně. Utkání ukázala, kde jsou naše silné, ale i slabé stránky, na kterých musíme dále pracovat. Ukázala také, že směr, kterým spolu jako tým chceme jít je správný. Naše síla bude v následující sezóně především v partě a vyrovaném sestavě, kde každý má čím přispět a každý je ochotný udělat co je potřeba pro společný úspěch.

Už 21.10. nás na domácí palubovce čeká další ze silným soupeřů / rivalů - Skokani Brno.