Vlčata U12 výhru nepřivezla

Vlčata U12 výhru nepřivezla 

Turnajem v Brně zahájila mladší vlčata U12 kvalifikační boje o postup na Národní finále, které se od 1.-3.5. bude konat ve Žďáře nad Sázavou. Jako pořádající klub mají vlčata účast v turnaji zajištěnou a tak mohou v rámci kvalifikačních bojů sbírat cenné zkušenosti a odehrát velmi kvalitní střetnutí. V prvním kole se vlčata představila na půdě jednoho z favoritů na postup, brněnského Samu. Třetím do party jsou brněnští skokani, kteří určitě nic nevzdají a o postup se náležitě poperou. První turnaj našim vlčatům herně příliš nevyšel a musela se tak sklonit před kvalitou obou soupeřů, kteří utkání s vlčaty ovládli a zaslouženě vyhráli.

BK Skokani Brno – BK Vlčata Žďár  61:50 (10:11,24:26,43:35)
Body: Tůma 15, Vrána 7, Bílek 6, Blažíček 5, Trávníček, Rosecký po 4, Dokulil, Havelka, Sláma po 2, Růžička, Filipenský, Vilda po 1, Mottl, Víteček, Cempírek

Do utkání se skokany nastoupila vlčata aktivně a celý první poločas držela se soupeřem krok. Dobře bránila, bojovala o volné míče, nebála se hrát jeden na jednoho a těžila z rychlého přechodu. Skóre se tak neustále přelévalo z jedné strany na druhou, hra měla spád a do poločasu tak byl z obou stran k vidění pohledný minibasketbal, který sliboval vyrovnaný průběh i do druhého poločasu. Bohužel třetí čtvrtina vlčatům vůbec nevyšla, po několika chybách a ztrátách míče, které k této kategorii prostě patří, padla na vlčata deka a ta si přestala věřit. Výsledkem tak i přes stále dobrou obranu byly další ztráty, nedůraz při zakončení, neproměňování jednoduchých pozic či alibistické hledání obsazených spoluhráčů, abychom náhodou něco nezkazili. Toho soupeř ihned využil a vypracoval si mírný náskok, který se vlčatům přes veškerou snahu v závěrečné čtvrtině již nepodařilo dotáhnout. Skokanům k výhře gratulujeme a my si z prohry musíme vzít ponaučení. Vlčata, i když se nedaří a děláme chyby, musíme si neustále věřit, nebát se a hrát až do konce!

SAM Brno – BK Vlčata Žďár  60:42 (10:10,25:27,41:29)
Body: Rosecký 10, Vrána 7, Bílek 6, Blažíček 5, Mottl, Trávníček, Havelka, Sláma, Vilda, Cempírek, Tůma po 2, Dokulil, Růžička, Filipenský, Víteček

Ve druhém utkání proti Samu chtěla vlčata zapomenout na nepovedenou čtvrtinu z předešlého utkání a z Brna si odvézt aspoň jednu výhru. V prvním poločase hrála vlčata s domácími opět vyrovnanou partii, díky aktivní obraně hráče s míčem se vlčatům dařilo zastavovat útočné snahy domácích a sama se nebojácně pokoušela rychlými výpady prosazovat proti výškové převaze brněnských hráčů. Vlčatům se dařilo zejména zakládání rychlého protiútoku, kdy se častokrát ocitala sama pod soupeřovým košem, čehož bohužel nedokázala dostatečně využívat.  Spousta neproměněných střeleckých příležitostí tak vlévala do hry vlčat nejistotu a dostatečně nenahlodala sebevědomí domácích. Ti se tak pod taktovkou hráčů se zkušenostmi z vyšší soutěže především kombinací ,, hoď a běž“ začali více prosazovat a do konce třetí části vlčatům bodově odskočili. Ve zbytku utkání si již hráči SAMu nenechali utkání vzít a nás tak může pouze mrzet spousta zahozených příležitostí pramenících z nedůrazu při zakončení. Ale i to je pro nás velkým impulsem do další práce, na kterém musíme v tréninku hodně zapracovat. Soupeři taktéž blahopřejeme k zasloužené výhře a budeme se těšit na další vzájemné střetnutí.

 Trenéři: Rosecký, Sedlák, Kazda

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.