Vlčata U12 / U11 zažila křest ohněm

Téměř po roce nastoupili k dalším utkáním kluci mladších minižáků U12, výrazně doplnění nejmladšími U11. Na velmi silně obsazeném předsezónním turnaj v Jenči u Prahy se utkali v pěti utkáních se svým vrstevníky a v každém utkání získali spoustu novým nových zkušeností.
Výsledky v turnaji nebyly tím nejdůležitějším z celého víkendu, nejen proto, že se jednalo o přípravná utkání. Tým mladších minižáků totiž zdaleka nebyl v Jenči kompletní a tak spíš než o medaile přijel bojovat, kousat a získávat zkušenosti. Byla to opravdová zkouška ohněm protože shoda okolností zapříčinila, že celkem 9 hráčů týmu bylo buď nemocných, zraněných, nebo na soutěžních utkáních se staršími minižáky U13, které také potkala silná „marodka“. I tak jsme silným soupeřům dokázali vzdorovat, bojovat o každý míč a hlavně se v každém utkání vždy o kousek zlepšit a něco nového se přiučit. Do soutěžních utkání to budou cenné zkušenosti nejen pro U12, ale i pro mladší U11.
Součástí třídenního programu byl i nebasketbalový program. Rozlosování turnaje nám umožnilo v sobotu odpoledne vyrazit na Pražský hrad, kde se konal turnaj světové série 3x3 basketbalu tzv. Wold Tour. Bylo to vhodné rozptýlení po první fázi turnaje během které jsme 3x prohráli výrazným rozdílem. Kluci tak mohli hodit porážky za hlavu a naopak vidět na vlastní oči nejlepší týmy nově se prosazujícího odvětví basketbalu. Týmy Liman, Gagarin, nebo Riga patří ke světové špičce a mají na svých soupiskách i olympijské finalisty nebo přímo vítěze OH z Tokia, se kterým máme společnou fotku, stejně jako s českým reprezentantem v 3x3 basketbalu Danem Zachem.
Snad i inspirováni výkony těch nejlepších v trojkovém basketbalu, zlepšili kluci svoje soustředění a výkony ve zbývajících dvou utkáních turnaje. V těchto utkáních o pořadí jsme hráli dobrý minižákovský basketbal, ve kterém vlčata kromě bojovnosti předvedli i šikovnost, chytrost a to správné soustředění na obou stranách hřiště.

Pro doplnění ještě výsledky jednotlivých utkání, které jsme v průběhu turnaje sehráli.
Sršní Písek vs. Vlčata Žďár – 57:25
Tygři Praha vs. Vlčata Žďár – 100:13
Vlčata Žďár vs. Brandýs n. Labem – 68:16
Vlčata Žďár vs. Sokol Dubeč – 57:30
Sokol Pražský vs. Vlčata Žďár - 47:34

I přes výraznější porážky ze sobotních utkání jsme z turnaje odjížděli s dobrým pocitem. Zahráli jsme si, utužil partu, každý z kluků se v něčem zlepšil a získal nové zkušenosti z opravdových utkání. Na příští týdne, kdy nás čeká první soutěžní turnaj na domácí palubovce, nás turnaje v Jenči určitě dobře prověřil.

úplně vlevo olympijský vítěz z Tokia v 3x3 basketbalu Agnis Čavras (tým Riga)

V sobotu 25.9. můžete mladší minižáky podpořit při domácím turnaji, který se uskuteční v klubové hale BK, Komenského 4. Časy utkání jsou plánovány na 9:30, 11:15 a 1300 hod, přičemž první a třetí budou hrát naši mladší minižáci – vlčata U12