Vlčata U12 - start do nové sezóny jsem zvládli

První soutěžní turnaj, a první víkend kdy se mladší minižáci potkali k utkání v kompletní sestavě, přinesl dvě vítězství a radost ze hry pro všechny hráče i fanoušky. Hned na úvod soutěže Oblastního přeboru U12 jsme pořádali turnaj v naší hale a hostili jsme týmy z Brna a Blanska. Před skvělou diváckou návštěvou jsme obě utkání zvládli a užili si společně parádní sobotu s basketbalem.

V prvním utkání jsme se střetli s tradičně šikovnými Tygry z Brna. V průběhu vyrovnaného úvodu utkání jsme se prali nejen se soupeřem, ale trošku i s nervozitou a novou zkušeností - soutěžním utkáním před rodiči a fanoušky. Jakmile jsme se rozkoukali a otřepali začali jsme být lepším týmem na hřišti. Rychlost a bojovnost, základy naší hry, přinášeli očekávané ovoce a naše vedení pomalu nárůstalo. Je fajn, že se na tom podíleli všichni kluci nominovaní k utkání. 

Vlčata Žďár vs. Tygři Brno   67:36  ( 22:15 36:22 41:31)

V druhém utkání sobotního dne proti nám nastoupili kluci a holky z Blanska. Byť jejich tým nebyl tak početný, měli ve svém středu několik šikovných baskeťáků, kteří nám pěkně zatápěli. Naše obrana (a pozornost v obraně) se ale zlepšuje utkání od utkání a tak se nám dařilo nejlepší hráče Blanska zastavovat a ubránit. Často jsem z dobré obrany dokázali hned přecházet do protiútoku a spoustu z nich jsme zakončili košem. Podobně jako proti Brnu jsem postupně naše vedení zvyšovali a opět se na tom podíleli všichni kluci z týmu. Každý přispěl svojí troškou a dohromady to dalo druhé vítězství v průběhu soboty. 

Vlčata Žďár vs. BBK Blansko  62:25 (16:13 34:15 44:19)

Klukům patří pogratulovat nejen za vítězství, ale především za snahu a bojovnost. Zlepšovat se kromě basketbalu můžeme i v soustředění během hry, ale to bude asi běh na delší trať. 

Velký dík patří Tomáši Roseckému, klukům ze starších minižáků a žáků spolu s Kiky a Hančou, kteří nám v rolích pomocných rozhodčí pomohli k hladkému průběhu celého turnaje. Děkujeme.