Vlčata U12 - I v novém roce vítězíme

První utkání v novém roce mají za sebou minižáci U12. S Vyškovem a domácími Skokany jsme se po dlouhé dlouhé době utkali opět v kompletní sestavě. K utkáním tak vyjelo 15 kluků a trochu netradičně jen dva z ročníku 2011.

Obě utkání v Brně zvládli velmi dobře. V tom prvním, proti týmu Vyškova jsme byli jasnými favority. Tuto roli jsme ale začali naplňovat až ke konci první čtvrtiny. Do té doby byla naše hra dosti nesoustředěná a klukům chyběl odpovídající zápal a bojovnost. Po time outu se kluci zlepšili v soustředění, zrychlili, přitvrdili a soupeře začali přehrávat jak v obranných soubojích 1 na 1, tak i v protiútoku. Větší energie ve hře přinesla několik povedených protiútoku, kdy 2 z nich zakončil Šimon smečí. To samozřejmě nadzvedlo celou lavičku…. V druhé čtvrtině kluci zvládli pokračovat v dobrém výkonu svých spoluhráčů ze závěru první čtvrtiny.

Od druhého poločasu jsme se více než na výsledek utkání chtěli soustředit na další rozvoj naší hry a týmové souhry. To se v průběhu druhé půle dařilo i přes pravidelné střídání všech hráčů. Utkání s Vyškovem nám ukázalo, že dokážeme hrát týmově a dobře bránit. Současně nám připomnělo, že se při hře musíme soustředit na každou přihrávku, zakončení a obranu.

Vlčat Žďár   vs.   BK Vyškov
78   :   22     (20:9, 48:11, 70:15)

Utkání s domácími Skokany klukům přineslo zcela rozdílnou zkušenost. Utkání bylo od začátku vyrovnané a soupeř nás opakovaně přehrával dlouhými přihrávkami za obranu. Pochvalu si všichni kluci zaslouží ne za to, jak dobře dokázali po time out zareagovat a tuto soupeřovu silnou zbraň pokrýt. Přestože utkání bylo i nadále vyrovnané, Skokani už nedávali lehké koše. Kluci postupně zlepšovali svůj výkon v obraně a tím získávali klid pro útok. V tom se nám sice tolik nedařilo a spoustu dobrý situací jsme nevyužili, ale obrana nás držela. Utkání se lámalo ve třetí čtvrtině, kde jsme i díky pravidelnému střídání udrželi vysoké tempo, získali pár míčů v obraně a konečně i díky bodům z protiútoku aspoň trochu bodově odskočili. V závěrečné čtvrtině kluci pokračovali ve velmi povedeném výkonu, rozdíl ve skóre narostl až ke 20ti bodům a zaslouženě jsme zvítězili.

Skokani Brno   vs.     Vlčata Žďár
37    :    52    (10:13, 21:25, 29:36)

V obou utkáních se na hřiště dostali všichni kluci ročníku 2010 a ukázali, že spolu dokáží hrát, bránit, spolupracovat…. Jen tak dál. V neposlední řadě se sluší poděkovat početné skupině fanoušků/rodičů, kteří s námi do Brna vyrazili. Děkujeme za support a sponzorské dary na nákup v automatu před zpáteční cestou. To prostě musí být (o: