Vlčata U11 to napotřetí dokázala

Před startem jarních prázdnin zajížděla natěšená minivlčata U11 po pětitýdenní pauze k utkáním na horkou palubovku SAM Brno. Žďárská vlčata si vedla nad očekávání a po výhře proti domácímu favoritu, s kterým měla negativní bilanci 0:2, pro sebe v koncovce doslova urvala i druhé utkání proti BC Vysočina.

SAM Brno  -  BK Vlčata Žďár   36:61 (12:13,22:27,30:45)
Body: Rosecký 15, Kužela 14, Tůma 8, Chmelař, Mottl po 6, Blažíček 4, Krejčí, Růžička, Vrána, Vilda po 2, Haller, Bílek

Do utkání proti domácímu SAMU nastoupila vlčata s odhodláním vrátit soupeři předešlé dvě porážky. Před utkáním jsme si připomněli, kde je největší síla soupeře a věděli jsme, že pokud chceme uspět, musíme přibrzdit hvězdy brněnského týmu Pulkrábka, Šimka a Melichara, ke kterým se přidala skvěle hrající Agáta Božková. To si vlčata vzala k srdci, nátlakovou obranou po celém hřišti doslova znepříjemňovala pohyb brněnských hráčů po palubovce, po ziscích míče ihned vyrážela vpřed, nebojácně se pokoušela prosazovat hrou jeden proti jednomu a skvěle tak rozehrála úvodní část hry. V stejném duchu vlčata pokračovala i v druhé čtvrtině, skvěle bránila hráče soupeře, bojovala o každý odražený míč a rychlými protiútoky se pokoušela ohrožovat domácí koš. Výsledkem tak byl poločasový stav 22:27 ve prospěch vlčat. Najednou vlčata zjistila, že se s domácími dá hrát a nástupem do třetí části si začala mnohem více věřit. Vlčata pokračovala v těsné, celoplošné obraně, sbírala soupeři míče, při rychlém přechodu začala přihrávkami hledat spoluhráče před sebou a krásnými kombinacemi neohroženě zakončovala do soupeřova koše. Rozdíl ve skóre před závěrečnou čtvrtinou tak byl o 15 bodů a z vlčat bylo cítit, že už si výborně rozehraný zápas nenechají vzít. V poslední části tak vlčata v obraně nepolevila ani o píď, soustředěnou obranou nutila domácí znovu a znovu k chybám a krásnými přihrávkami uvolňovala volné spoluhráče pod košem, kteří s jistotou proměňovali. Za zmínku rostoucího sebevědomí vlčat stojí krásná akce Adama Blažíčka, který se na polovině hřiště prohozením míče mezi nohama uvolnil od obránce a neohroženým nájezdem zakončil košem s faulem. Tato akce doslova zvedla žďárské fanoušky, trenéry a celou vlčí smečku ze sedadel. Vlčata se tak po závěrečném klaksonu mohla radovat ze zasloužené a velmi cenné výhry.

BC Vysočina  -  BK Vlčata Žďár     46:48 (13:10,23:23,37:35)
Body: Kužela 10, Haller 9, Rosecký 8, Tůma, Vilda po 6, Chmelař 5, Bílek, Růžička po 2, Krejčí, Blažíček, Vrána, Mottl

Do druhého utkání proti BC Vysočina nastoupila žďárská vlčata s touhou potvrdit vítězství z úvodní utkání turnaje. Na vlčatech byla ovšem znát značná únava z předešlého střetnutí. Vlčatům scházela energie, pohyb, bojovnost, dravost a proti skvěle atleticky připraveným hráčům a hráčkám z BC to měla vlčata značně obtížné. V úvodu jsme se proti dravému soupeři velmi obtížně prosazovali a při návratu do obrany nestíhali bránit rychlé přechody BC. Značné problémy v obraně nám dělala i výšková převaha soupeře, kdy jsme nedokázali zabránit doskokům a střelám z bezprostřední vzdálenosti. Do poločasu tak unavená vlčata tahala za kratší konec, ale neustálým povzbuzováním nic nevzdávala a nepříznivé skóre dokonce dotáhla k nerozhodnutému výsledku. Do druhého poločasu se vlčata znovu nadechla, sebrala zbytky sil, začala se lépe pohybovat, agresivněji bránit a nedovolovala soupeři odskočit na větší rozdíl. Utkání tak směřovalo k dramatické koncovce, kdy se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. V 30 min. se po krásném průniku Adama a střele Vojty dostala vlčata do vedení 39:42. V 31 min. Domča proměněnými šestkami navyšoval na 41:44. Po sérii oddechových časů však Simča Nováková z BC dvěma skvělými průniky a košem s faulem otočila na 46:44. Po našem oddechovém čase vzal ale vše do svých rukou Vojta a šťastnou střelou srovnal na 46:46. Následný útok BC jsme skvěle ubránili a průnikem do soupeřovy obrany si Vojta došel pro dva trestné hody, které mazácky těsně před koncem utkání  proměnil a navýšil na 46:48. Nadšená a šťastná vlčata se tak mohla opět radovat z další cenné výhry.

Všechny hráče strašně chválíme za nasazení, přístup, bojovnost, odhodlání a radost ze hry. Musíme samozřejmě pochválit i týmy Sam a BC, které hrály skvělý minibasketbal. K vidění tak byly vynikající  a dramatické střetnutí v této kategorii. Velmi si ceníme i ocenění trenérů obou týmů, která vlčata za předvedené výkony chválila.

Trenéři: Rosecký, Sedlák, Kazda