Vlčata U11 roztrhala Tygry i Skokany

Nejmladší minižáci s velkou podporou od kluků z basketbalové přípravky vyrazili v sobotu ke dvěma uktáním do Brna. I v plné síle by to byla náročná mise proti domácím Tygrům a A týmu Skokanů. Kluci navíc k utkání nastoupili pouze v devíti hráčích, z nichž pět kluků zatím trénuje v basketbalové přípravce. Situace to byla vinnou karantén a nemocí zapeklitá, ale jak se s ní tato malá smečka vlčat vyrovnala bylo naprosto skvělé. 

Kluci moc dobře věděli, že nastupují proti silným týmům svojí kategorie o to větší nervozita panovala před utkáním u některých z nich. Stejně tak o to víc motivovaní dělat věci správně a naplno byli. Je dobře, že motivace přebila nervozitu a od úvodu prvního utkání se kluci hnali za vítězstvím. Proti Tygrům to bylo až překvapivě "start-cíl". Kluci nejen bojovali, ale předvedli i velký posun v některých dovednostech s míčem a v pozornosti v obraně. Tygři tentokrát neměli šanci. Týmový výkon v obraně, doplněný několika povedenými útočnými představením malých vlčat, znamenal vcelku přesvědčivé vítězství.

Tygři Brno    vs.    Vlčata Žďár
37   :    67   (20:36)

Druhé utkání proti Skokanům bylo především v první půli hodně vyrovnané. Oproti prvnímu utkání se nám nedařilo zastavovat rychlé protiútoky Skokanů a hlavně se začala projevovat únava některých vlčat. Přeci jen devět hráčů moc prostoru ke střídání nenabízelo. V těchto těžkých chvílích se ale ukázala bojovnost a odhodlání všech kluků v týmů. Začali se povzbuzovat, přidali se i rodiče na tribuně a v druhém poločase jsme Skokanům definitivně odskočili. Víc než skóre utkání je třeba ocenit přístup kluků v průběhu druhého utkání a s citelnou únavou. Přesně takhle se hraje a bojuje - o každý míc, v každé situaci, jeden za druhého. 

Skokani Brno A    vs.    Vlčata Žďár
43  :  63     (20:26)

Kluci předvedli dva velmi povedené výkony jako tým. Určitě tomu pomohl i výjimečný výkon jejich kapitánů Otty Polívky a Zdendy Ganzwohla. Především Otta byl tím pravým leadrem celého týmu a v důležitých chvílích na hřišti předvedl dravost, přehled i přesnost v zakončení. Jeho nadprůměrné sobotní výkony dokládá i 32 bodů v prvním a 32 bodů v druhém utkání.