Vlčata U11- 2. kolo kvalifikace

Vlčata U11- 2. kolo kvalifikace

Po výhrách na domácí palubovce zajížděla nejmladší vlčata U 11 k druhému kolu kvalifikace o postup na Národní finále do Brna, kde se v prvním utkání postavila domácím tygrům a poté brněnským skokanům. Úvodní utkání vlčata bohužel nezvládla a po 15 výhrách si připsala první porážku v sezoně. Chuť si poté spravila v souboji se skokany, který od začátku ovládla a zaslouženě vyhrála. Vlčata tak mají s tygry shodnou bilanci 3:1 a o postupujícím se rozhodne v posledním vzájemném střetnutí na půdě brněnských skokanů.

Tygři JBC Brno – BK Vlčata Žďár  46:31 (12:6,20:11,35:15)
Body: Cik, Blažíček po 6, Filipenský 5, Haller, Krejčí, Kašpar, Osmík, Vilda, Polívka, Rosecký po 2, Skala, Dokulil, Růžička, Víteček

Do utkání s domácími tygry vstupovala vlčata s odhodláním porvat se o výhru a výrazně se tak přiblížit postupu. Začátek však vlčatům příliš nevyšel. Hned v úvodu jsme se dopustili několika zbytečných ztrát, kterých soupeř ihned využil, bodově nám odskočil a tím si začal i více věřit. Vlčata se snažila vymanit z tlaku domácích, bohužel neproměněné střelecké příležitosti a kupící se ztráty vlčata ještě více rozhodila. Ta se začala více než na hru soustředit na to, jak se jim nedaří a co vše pokazila a v ten moment jako by zápas vzdala. Vlčata přestala bojovat, v obraně se nechávala snadno přehrávat, velké problémy měla při obranném doskoku, kde nám chyběl důraz a při přechodu na útočnou polovinu scházela odvaha rozdat si to jeden na jednoho. Přesto poločasový rozdíl 9 bodů nebyl tak hrozivý a dával vlčatům jakousi naději na zvrat. Ta však vzala brzy po poločase za své. Vlčata se i nadále nedokázala vypořádat s aktivní obranou tygrů a měla velké problémy při přechodu do útoku. Když už se vlčatům podařilo těsnou obranu tygrů překonat, nedokázala toho bodově využít. Rozjetí tygři tak snadno získávali míče a proti nedůrazné obraně vlčat již ve třetí části rozhodli o své zasloužené výhře. V závěru pak dostala větší prostor nejmladší vlčata, která musíme za příkladnou bojovnost, odvahu a nasazení, ze kterého by si někteří zkušenější hráči mohli vzít příklad, velmi pochválit.  

BK Vlčata Žďár – BK Skokani Brno   64:24 (24:4,40:8,53:21)
Body: Krejčí 14, Vilda, Polívka po 10, Růžička 7, Haller 5, Dokulil, Blažíček po 4, Cik, Kašpar, Osmík, Filipenský, Víteček po 2, Skala

V utkání se skokany nechala vlčata zapomenout na nepovedené úvodní střetnutí. Oproti prvnímu turnaji ve Žďáře obměněná sestava skokanů nedokázala včas zareagovat na rychlý nástup vlčat, která od začátku aktivně napadala rozehrávku soupeře, získávala míče a odvážnými průniky navyšovala vedení. Rozjetá a s chutí hrající vlčata si tak do poločasu vytvořila rozhodující náskok, který si aktivní hrou udržovala i ve zbývajícím průběhu a radovala se aspoň z jedné výhry. Bodově se dokázala prosadit téměř všechna vlčata a za nasazení, zápal a bojovnost je velmi chválíme. Škoda jen, že vlčata zatím s takovou vervou nedokážou hrát i za nepříznivého stavu, kdy se zbytečně nechávají rozhodit vlastními chybami, což podstatně ovlivňuje jejich výkon. Na tom musíme s vlčaty ještě hodně zapracovat a přesvědčit je, aby si z chyb na hřišti nic nedělala, neustále si věřila a i přes nepříznivý vývoj vždy bojovala až do konce.

Trenéři: Rosecký, Sedlák, Kazda

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.