Vlčata, Tygři, Skokani – turnaj Přípravek v Brně

Kluci a holky z klubových přípravek vyrazili v neděli společně do Brna. A byla to opravdu dobrodružná výprava nejen proto, že jsme cestovali společně vlakem, což je vždy dobrodružství a zábava. Tentokrát jsme si turnaj obohatili o jeden extra zážitek, když trenér zapomněl tašku s dresy ve vlaku. Ve spolupráci se zaměstnanci ČD se ovšem vše rychle vyřešilo a Vlčata se mohla soustředit na turnaj, ve kterém se utkali s brněnskými Skokany a Tygry.

První utkání se Vlčatům opravdu povedlo. Celý tým skvěle bránil a od začátku utkání se nám podařilo Skokany přehrávat. Trošku jsme se trápili v zakončení a někdy klukům a holkám nestačilo ani 5, 6 střel z podkoše, ale to se bude určitě zlepšovat. Hlavní bylo, že kluci a holky bojovali a žádný míč ani situace pro ně nebyla předem prohraná. Za výkon z prvního utkání si určitě zasloužili nejen vítězství, ale především pochvalu, jak utkání zvládli.

Druhé utkání proti domácím Tygrům, mělo trošku jiný vývoj. Tygři mají ve svém týmu spoustu kluků, kteří hráli turnaje už v minulém roce a na jejich výkonu to bylo znát. Především v zakončení byli domácí výrazně jistější. Přesto, že se Vlčata snažila.  Naše ztráta ovšem postupně narůstala a tím bohužel upadala i naše bojovnost, snaha a soustředění na utkání. Do druhého poločasu se kluci a holky otřepali a svoji hru zlepšili. Znovu začali bojovat, zabrali v obraně a i v útoku se jim podařilo proměnit některé střely. Po vyrovnané druhé půli sice připisujeme i první porážku v přeboru Jižní Moravy, ale dokázali jsme si, že už něco umíme.

Skokani vs. Vlčata - 22:39 (10:27)
Tygři vs. Vlčata - 59:32 (30:10)   

Společná cesta nazpátek vlakem pak uzavřela nedělní dobrodružství a přidala několik společných zážitků. Ve Žďáře jsme vystoupili na čas, v plném počtu a dokonce i s taškou na dresy, takže nedělní výjezd do Brna můžeme hodnotit jako velmi povedený. 

Další turnaj – tentokrát Den s Basketbalem ČBF – čeká na kluky a holky z přípravek už v neděli 10.12. v domácí hale BK (Komenského 4). Uvidíme, jak se nám podaří využít zkušeností z neděla a jak do té doby potrénujeme.