Vlčata mezi nejlepšími – Národní Finále U11 – 6. místo!!!

Vlčata se umístila na 6. místě Národního finále v minibasketbale!!!! Gratulujeme

Výjimečný víkend prožili kluci z týmu U11. Tým, ve kterém se potkali jak kluci z minižáků tak i z basketbalové přípravky, vyrazil na třídenní turnaj Národního Finále nejmladších minižáků U11 a tam skvěle reprezentovali žďárský klub. Mezi nejlepšími 12 týmy z ČR se žďárská vlčata umístila na konečném 6. místě. Umístění, které odpovídalo jejich aktuální výkonnosti v porovnání s ostatními týmy je parádním počinem, odměnou za jejich trénování v průběhu roku a v neposlední řadě i skvělou vizitkou pro náš klub.

5 utkání v průběhu tří dnů, fakticky v rozmezí 48 hodin, byla pořádná fuška pro každého malého baskeťáka – na hřišti i mimo něj. Kluci ale zvládli obě svoje role. Na hřišti hráli basket a mimo ně se jako tým postarali o všechno co bylo potřeba zařídit. Na hřišti bojovali, bránili, rvali se, povzbuzovali nejen sebe, ale i další týmy a podíleli se tak na skvělé atmosféře a zážitku pro všechny. Mimo hřiště si navzájem pomáhali, předávali si důležité informace, hlídali věci, společně se bavili a zvládli tak celé tři mj. bez mobilů a rodičů. Už ne bez brambůrků, limonád a párků v rohlíku atd., ale co už i tyto věci patří k turnaji NF, kde jste s partou kamarádů bez rodičů. Za celou dobu jsme nemuseli řešit žádný průšvih, a to je samo o sobě úžasné poznání a zkušenost. Vlčata jsou prostě parádní parta, tým, táhnou za jeden provaz a umí se chovat. Skvěle kluci!!!

Hlavně jsme ale do Brandýsa vyrazili za basketbalem, a i na basketbalových palubovkách Sportovního centra jsme to zvládli víc než dobře. Po utkáních ve skupině (vítězství s BA Nymburk a porážka s BK Pardubice) a postupu z druhého místa, jsme ve čtvrtfinále narazili na domácí tým (a budoucího finalistu) tým Brandýsa. Domácí tým s velmi organizovanou hrou byl nad naše síly, a tak jsem v posledních dvou utkáních bojovali o konečné páté místo. První krok v této fázi turnaje jsme zvládli a vítězství nad Sršni z Písku znamenalo možnost hrát o celkové páté místo. To by nám určitě slušelo, ale Sovy z pražského USK byly nad naše síly a páté místo vybojovali pro sebe. I šesté místo nám ale sluší…. o to víc, že jsme si je vybojovali i když se nám ne vždy dařilo, a ne vždy naše hra byla bez chyb.

V průběhu NF jsme se potkali se silnými týmy i šikovnými hráči, poznali rozdílné herní styly i nová pravidla, které jsme doposud nemuseli řešit. Každá tato zkušenost byla k nezaplacení, a i přes spoustu nového kluci vždy dokázali rozpoznat co je důležité, na co se soustředit a kdy zabrat. Jako trenér jsem byl hrdý na každého z kluků a na všechny společně jako na tým. Bylo to náročné ale povedené a myslím, že všichni, včetně rodičů, kterým bych chtěl závěrem poděkovat, budeme rádi vzpomínat na NF U11 2022 v Brandýse nad Labem.  

Závěrečné poděkování směřuje za paní Sedmíkovou a její průběžnou fotoreportáž z celého NF. Za poskytnuté fotky děkujeme.