Vítězný vstup vlčat U11 do nového roku

Dva velmi silné soupeře z čela tabulky OP nejmladších minižáků přivítala o víkendu naše vlčata U11, která se na domácí palubovce střetla s týmy Tygři JBC Brno a Spartakem Uherský Brod. Vyrovnané a až do závěrečného hvizdu dramatické úvodní utkání s brněnskými tygry urvala vlčata ve svůj prospěch až v závěrečné čtvrtině, ve které se blýskl především 8 bodový Dominik. Od úvodních minut nastoupila vlčata s odhodláním porvat se o výsledek, útočné snahy tygrů se vlčatům v průběhu celého utkání dařilo nasazením v obraně eliminovat a sama se nebojácně snažila o zakončení. Díky mnoha neproměněným či nedotaženým průnikům se vlčata nedokázala od soupeře odpoutat na vyšší rozdíl, přesto se ale díky lépe zvládnuté koncovce mohla radovat z vítězství. Do druhého utkání v soutěži dvou neporažených týmů vstoupila vlčata naopak vlažně a teprve až po oddechovém čase zapnula na plné obrátky. Díky zlepšenému pohybu a většímu nasazení si vlčata stihla ještě v úvodní části vypracovat slibný náskok, který si aktivní hrou na obou polovinách hřiště udržovala i ve zbytku utkání a mohla se tak před domácími fanoušky radovat i z druhé výhry. Vlčata tak v soutěži zůstávají jako jediný neporažený celek a s bilancí 12:0 se drží na čele tabulky nejmladších minižáků. Všechna vlčata za přístup, nasazení a zápal pro hru moc chválíme a i nadále chceme pilně pracovat v tréninku a neustále se zdokonalovat v basketbalových dovednostech.

BK Vlčata Žďár – Tygři JBC Brno      45:42 (12:13,26:22,35:36)
Body: Haller 10, Rosecký 8, Růžička 6, Špačková, Vilda, Blažíček, Jurašek po 4, Dokulil 3, Němcová 2, Cik, Osmík, Filipenský, Víteček, Jarošová, Horká, Skala

BK Vlčata Žďár – Spartak Uherský Brod      55:34 (16:2,34:16,47:22)
Body: Haller 15, Polívka 8, Jurašek 6, Růžička, Filipenský, Blažíček,  Rosecký po 4, Špačková, Jarošová, Kašpar, Víteček, Vilda po 2, Dokulil, Horká, Němcová, Cik