Víkendový dvojboj zvládli kluci z U12 perfektně

Nabitý víkend mají za sebou kluci z mladších minižáků. V sobotu sehráli další turnaj oblastního přeboru v Jihlavě a hned v neděli pak v domácí hale hostili Bizony z Náchoda a Skokany z Brna při nadregionálním turnaji ČBF. V obou turnajích si kluci počínali sebevědomě a s výraznou převahou zvládli všechny 4 utkání. 

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ

BC VYSOČINA JIHLAVA - VLČATA ŽĎÁR  8:106 (0:31, 0:66, 4:80)
K prvnímu utkání víkendu jsme dorazili s mírným zpožděním. Po krátkém rozcvičení kluci na soupeře z Jihlavy doslova vlétly a perfektním soustředěným výkonem na hřišti dominovali. Poločas bez obdrženého koše a celkově jednoznačné skóre jen dokumentuje rozdíl, který mezi oběma týmy byl. 

VLČATA ŽĎÁR - BASKET BRNO  87:23 (26:10, 48:13, 70:21)
V druhém utkání proti nám nastoupili kluci z Basketu Brno. I v tomto utkání kluci předvedli sílu týmu a velmi přesvědčivě soupeře přehrávali od prvních minut. Soustředěný  a důrazný výkon všech kluků, kteří k utkání nastoupili potěšil i početnou skupinu fanoušků, kteří s námi do Jihlavy vyrazili. Kluci hráli opravdu dobře, s chutí, týmově, s myšlenkou.....

Nedělní turnaj na domácí palubovce patřil mezi nadregionální turnaje ČBF. Do Žďáru tak přijeli i tým mimo naši oblast Bizoni Náchod a pak naši tradiční soupeři z Brna, Skokani.

VLČATA ŽĎÁR - BIZONI NÁCHOD  99:46 (18:21, 46:32, 79:38)
První utkání proti Náchodu jsme nazačali vůbec dobře. Možná i dobrý pocit ze sobotu zapřičinil, že kluci nebyli úplně soustředění v obraně a rychle hrající Bizoni nás v prvních minutách zaskočili. Když už kluci chytili trošku tempo, prohrávali jsme už o 5 bodů a horko těžkou jsem tuto ztrátu dotahovali. Chyběl nám rytmus a často půlkrok, nebo i celý krok především v obraně. Ve druhé čtvrtině se kluci zvedli a v jejím průběhu začali hrát v rychlosti a s důrazem, který je pro ně typický. Do druhého poločasu jsme si klukama řekli, že chceme zlepšit soustředění v obraně a to se povedlo. S touto změnou přišel i výrazně lepší celkový výkon a v utkání už jsme neměli problém. Nesoustředěnost z úvodu by pro kluky měla být varováním, aby se podobným začátkům příště vyvarovali. 

VLČATA ŽĎÁR - SKOKANI BRNO 74:38
Utkání proti Skokanům začali kluci o poznání lépe než proti Bizonům. Tedy aspoň v obraně se kluci snažili a makali. V útoku se jim tolik nedařilo, a tak byl úvod utkání bodově vcelku vyrovaný. Od druhé čtvrtiny ale kluci zlepšili i zakončení a především díky rychlým protiútoků získali herní převahu. V druhém poločase kluci pokračovali v dobrém hře a ještě více se snažili o týmový basketbal, což se jim v některých chvílích docela dařilo a troufnu si říct, že si společnou souhrou bavili. I přesto, že to bylo 4 utkání za víkend, dokázali kluci udržet koncentraci a vysoké nasazení i v něm.

Celý víkend kluci zvládli jak fyzicky tak i mentálně a za oba dny zaslouží palec nahoru. Gratulace