Vanessa Jurašek se chtěla na repre ukázat

Za těžkou dřinu na trénincích a výkony v utkáních se dočkala sladké odměny. Vanessa Jurašek má za sebou další reprezentační akci kategorie U15. 

Rozehrávačka ligového týmu starších žákyň U15 se ve druhé polovině března dočkala pozvánky na sraz reprezentace.

Vedle svého excelentního účinkování v lize starších žákyň se také zapojuje do soutěže kadetek U17, kde získává cenné zkušenosti od svých o tři roky starších spoluhráček.

Na reprezentačním srazu se objevila již v minulosti. Z toho březnového však měla obrovskou radost. „Byla jsem nadšená a strašně jsem se těšila," vyjádřila Vanessa Jurašek své bezprostřední pocity. „Byla to pro mě obrovská pocta a nová výzva."

V Brandýse nad Labem se porovnávala s nejlepšími od 24. do 26. března. Na srazu bylo celkem 16 hráček, což vytvořilo značnou konkurenci. „Byla opravdu velká," připustila Vanessa. Mnohé hráčky znala už z ligových zápasů. „Odhadovala jsem, že na srazu bude pár holek, které potkávám. Byly tam ale i nové," sdělila. Nicméně, tato skutečnost vůbec neovlivnila pohodu ani spolupráci v týmu. Spíše naopak, holky se rychle sblížily a navzájem se podporovaly.

Jediná zástupkyně Žďáru nad Sázavou se během třídenního soustředění potýkala s osobní výzvou – ukázat se. „Dělala jsem všechno proto, abych byla na reprezentačním srazu vidět. Nyní se budu snažit se ve svém klubu zdokonalovat a přenášet do něj podobnou atmosféru, jaká byla tam," vysvětlila.

Do budoucna by se Vaness ráda probojovala do užšího výběru reprezentace a pokud se jí bude dařit, ráda by pod bezednými koši zkusila štěstí i ve významném týmu z Čech nebo v zahraničí. Účast na reprezentačním srazu jí v tomto směru poskytla cenné zkušenosti a zlepšila její dovednosti.

Autor: Kateřina Klukanová
Editor: Jiří Bubák