V poháru postupujeme. Těšíme se na Opavu

V poháru postupujeme. Těšíme se na Opavu

Svátek svatého Václava oslavili muži A přímo na hřišti. Los 1. kola Českého poháru jim přisoudil palubovku brněnského týmu Černá Pole. Utkaly se dva týmy z druholigové skupiny C. Lépe si vedli hostující Vlci, kteří vyhráli 82:72. "V ten samý den hrála naše rezerva i ligoví junioři. K dispozici jsme měli devět hráčů a musím říct, že naši zkušení kluci odvedli slušný výkon," říká trenér Petr Šilhart. Ve 2. kole se Žďárští představí doma, pravděpodobně 30. října vyzvou prvoligovou Opavu B. "Termín ani místo ještě není potrvrzený. Hrát budeme doma, ale na Bouchalkách momentálně nefunguje sv ěteln&a acute; tabule, podle zpráv co mám, by měla být v provozu až v polovině listopadu. Je to pro nás komplikace, všechny tréninky máme na hale, ale hrát teď budeme asi na 2. ZŠ. Podobná situace tu byla i loni a předloni, prostě se s tím musíme popasovat," kroutí hlavou.

Pro Žďár šlo o vůbec první výhru v přípravě. "Přiznávám, že jsem za ní rád. Dosud jsme měli na svém kontě šest porážek, nikdy jsme nehráli kompletní a neustále jsme zkoušeli nové kluky. Tahle výhra nám dodá trochu klidu, protože už v sobotu a neděli hrajeme první ligové zápasy," uvědomuje si Šilhart. 

Soutěžní premiéru okusí Vlci v sobotu v Podolí u Brna, o den později zajíždí na horkou půdu nováčka z Kyjova. "Nečeká nás nic lehkého. S Podolím jsme v přípravě těsně prohráli, Kyjov bude na ligu natěšený, moc ho neznáme," uvádí Šilhart.

1. KOLO ČP
ČERNÁ POLE - VLCI ŽĎÁR N. S. 72:82

Body: Seidler 17, Vavřínek 16, Králíček 13, Benda 12, Zezula 10, Šafránek 7, Pospíšil 3, Vencálek 3, Růžička 1. Po čtvrtinách: 14:21, 39:40, 56:58.