V play-off ženy Brandýs nepřekvapily

Na úplný závěr soutěže čekaly žďárské ženy utkání s tradičním play-off soupeřem - BK Brandýs nad Labem. Utkávaly jsme se s ním i vloni ve vyřazovacích bojích, a to jsme předvedly velmi vyrovnaný výkon. V letošní sezoně se nám proti nim v domácím ani ve venkovním klání příliš nevedlo, do play-off jsme tedy proti Brandýsu jako favoritovi vstupovaly s nepříznivějším skóre. Ale věřily jsme, že navážeme na poslední výtečně vydařená utkání základní části, odehraná venku proti SBŠ Ostrava (vítězství 73:30) a Basketu Ostrava (vítězství 71:46).
Ženy: 2. liga žen 2023/24

BK VLČICE ŽĎÁR - BK BRANDÝS NAD LABEM    57:65 (8:10, 22:21, 42:41)
Poslední domácí utkání žen i mužů se neslo v bílém duchu - diváci měli daný jednoduchý dresscode, a to "přijít v bílém". Našemu zápasu tak přihlížela solidně zaplněná tribuna, oděná do zmíněné andělské barvy. Vyšší návštěvnost nás motivovala a určitě bylo o co hrát, ačkoli ambicemi probojovat se do další části play-off jsme úplně nedisponovaly. Brandýs je houževnatým protivníkem, o čemž vypovídá i to, že hájil 2. místo v tabulce s pouhými 3 prohrami z celkových 16 zápasů základní části. Ale je zároveň soupeřem, který to od nás rozhodně nedostává zadarmo.
Už první minuty začínaly soupeřky využívat svou značnou výškovou převahu. Ta byla pro nás obrovskou výzvou. Pod košem to taky pořádně bolelo. V útoku jsme ale dokázaly odpovídat po vydařených kombinacích nebo individuálních akcích.
Do poloviny poslední čtvrtiny bylo klání napínavé. V závěru ale Brandýs dostal prostor pro proměnění čtyř trojek téměř v řadě a rázem byli na koni. My jsme úplně rezignovaly. Nedokázaly jsme hrát spolu, a co doposud fungovalo, se najednou sesypalo jako domeček z karet. Bodově nás dotáhly pouze dvě Ájiny rychlé trojky, třetí pak přidala jako závěrečný buzzer beater, ale to opravdu nestačilo.
Body: Jurašek Andrea 19, Pošvicová Monika 16, Kazdová Tereza 6, Kuhnová Barbora 4, Stočková Věra 4, Kopicová Lucie 2, Kalábová Anna 2, Lacinová Kristýna 2, Ganzwohlová Hana
Fauly: 15:13
Trestné hody: 9/5 - 10/5
Trojky: 6:6

BK BRANDÝS NAD LABEM - BK VLČICE ŽĎÁR     69:35 (15:11, 31:16, 53:30)
Nedělní utkání v Brandýse proběhlo trochu jako bojovka. Do haly jsme se musely netradičně přemisťovat venkem (hezky s basketbalovými botami v rukách, skoro jako na nějakém turnaji v dorostu), protože vnitřní cesta ze šatny do haly byla v rekonstrukci. Možná už to nás minimálně poněkud rozhodilo, a do zápasu jsme nevstoupily nejlépe.
Celkově začátek byl docela nervózní z obou stran, mnoho pokusů končilo i mimo zařízení. Během první čtvrtiny nás držely nad vodou body z rychlých protiútoků, pak ale přišel zlom. Brandýsu se dařilo, na co sáhli. Míče se jim při doskocích odrážely do rukou, trefovali se zpod koše, ze střední vzdálenosti, z dálky. Nám naopak nešlo nic a úspěšnost naší střelby byla katastrofální. K tomu se přidaly zbytečné ztráty a o výsledku bylo rozhodnuto vlastně už v poločase.
V úvodu třetí čtvrtiny jsme se ještě dokázaly trošku semknout a hru zlepšit. Docvaknout se nám ale podařilo nejblíže pouze na rozdíl 11 bodů, což prostě nestačí. Na konci se utkání spíš už dohrávalo, bylo jasné, čím jsme si to prohrály, ale ještě tomu přidali rozhodčí, kteří v posledních minutách odmítli pískat některé běžné situace, protože "už přece stejně prohrajete". Tento výrok rozhodčího a jiné jim podobné nás celou sezónu hrozně rozhazují, přestaneme se soustředit a necháme se pohltit emocemi. To nás pak sráží dolů. Je to těžké, ale mohlo by to pro nás být výzvou do další sezony, na čem by bylo dobré zapracovat. Zároveň bez toho, abychom hrály spolu, to úplně nepůjde.
Body: Stočková Věra 11, Pošvicová Monika 7, Kopicová Lucie 6, Jurašek Andrea 5, Lacinová Kristýna 3, Kalábová Anna 2, Kuhnová Barbora 1, Ganzwohlová Hana
Fauly: 13:15
Trestné hody: 8/5 - 16/9
Trojky: 6:0

Sezona 2023/24 tak pro nás končí v prvním kole play-off. Dále postupuje Brandýs, jenž se utká v druhém kole s Loko Trutnovem B, a pokračuje i SK Renocar Podolí, které vyzve vítěze naší skupiny Basket Poděbrady.

Děkujeme všem za podporu během celé sezony!

Autor: Lucie Kopicová

Editor: Tomáš Vejlupek