V Českém poháru ženy neúspěšně, ale statečně

Ženy: Renomia Český pohár žen - 2. kolo

BK Vlčice Žďár - BK Havířov 50:94 (19:57)
Stočková Věra 10, Jurašek Andrea 8, Pošvicová Monika 6, Kuhnová Barbora 5, Kubíková Natálie 5, Kazdová Tereza 4, Gregarová Kateřina 3, Klukanová Kateřina 3, Kalábová Anna 2, Kopicová Lucie 2, Suchá Žaneta 2.

V druhém kole Renomia Českého poháru žen natrefily ve sváteční Den boje za svobodu a demokracii žďárské ženy na favorizovaný Havířov, jenž v 1. lize žen hájí třetí místo.
První minuty jsme se soupeřkami ještě držely krok, posléze se ale potvrdilo, kdo bude mít v utkání navrch. Úvodní čtvrtiny jasně rozsoudily celý zbylý průběh zápasu. Havířov dokazoval svoji daleko lepší úspěšnost střelby a přehrával nás ve většině herních činností. Mnoho košů jsme dostaly z rychlých protiútoků a ani doskok se nám nevedl.

Do druhé poloviny utkání jsme nastoupily již s hrozivým rozdílem 19:57. Začaly jsme více proměňovat šance a v poslední čtvrtině jsme dokonce s protihráčkami sehrály vyrovnanou partii. Výsledek sice odpovídá předem danému scénáři, nemůžeme ale upřít, že jsme bojovaly. Sehrály jsme hned několik hezkých akcí, na nichž se podílely naše podkošačky. Holky z křídel se trefovaly z dálky a na rozehře to vzhledem k těsné obraně Havířova nebylo vůbec nic lehkého. Všechny z nás zaslouží pochvalu za statečnost a odhodlání, které jsme vynaložily, a můžeme toto klání brát jako další zkušenost, z níž můžeme čerpat.

Z Českého poháru sice vypadáváme, ale přijít nás podpořit můžete v dalších domácích utkáních 2. ligy. Začátkem prosince bychom měly dohrávat odložené utkání proti Krnovu a posléze 12. 12. nás čeká dvojička s Litomyšlí.