Utrápené výhry starších minižáků

Utrápené výhry starších minižáků vítězně

Starší minižáci se po více než měsíční odmlce představili na turnaji v dalekém Uherském Brodu, kde jim kromě domácího Spartaku byli soupeřem i brněnští Skokani. Z turnaje vlčata sice odjížděla se dvěma výhrama, s předvedenou hrou a nasazením však nemůžeme být spokojeni a k oběma výhrám jsme se spíše protrápili.
Do turnaje vkročila vlčata soubojem se skokany, kteří do utkání nastupovali povzbuzeni výhrou z úvodního klání proti domácím. Po dvou vzájemných střetnutích z této sezóny na sebe narazila družstva, která se dobře znají, čehož hned v úvodu utkání dokázali skokani náležitě využít a celou první část hry drželi s vlčaty krok. Ve druhé vlčata zabrala a do konce poločasu se bodově odpoutala, trápení v koncovce ale drželo skokany na dostřel a o konečný výsledek tak musela ještě hodně bojovat. Ani po změně stran se nedokázala zejména neproměňováním jasných střeleckých příležitostí (a že jich bylo) bodově výrazněji odtrhnout a celým utkáním se ke konečné výhře spíše protrápila. Nutno ovšem podotknout, že hra skokanů má zápas od zápasu vzrůstající tendenci a vlčatům nedali nic zadarmo.
Trápení vlčat ve hře bohužel pokračovalo i v utkání proti Spartaku. Spousta nevynucených chyb, zahozených přihrávek, neproměněných příležitostí, k tomu nekoncentrovaná obrana, chybějící bojovnost pod oběma koši a nulová snaha o rychlý protiútok dodávala domácím na odhodlání urvat si výhru pro sebe. Až důrazná domluva o poločasové přestávce přiměla vlčata ke zvýšenému úsilí a snaze porvat se o výsledek. Zlepšenou obrannou činností začala zastavovat snadné průniky a jednoduché střely a i když se nadále v útoku proti zatažené obraně jen stěží prosazovala, přeci jenom nakonec domácí přetlačila a připsala si i druhou výhru.
I přes konečné výhry nejsme tentokrát s předvedenou hrou vlčat spokojeni a kluci si musí uvědomit, že zejména bez nasazení, koncentrace a odvahy to nepůjde! Čert vem, že neproměníme jasnou příležitost, zahodíme přihrávku nebo se dopustíme technické chyby, pokud ale na hřišti nebudeme bojovat, zodpovědně bránit, rvát se o volné míče a sprintovat, je to špatně. Vlčata moc dobře znám a vím, že to v sobě mají, že jsou schopni nechat na hřišti všechno a bojovat až do posledních sil! Tentokrát nám to prostě nesedlo, ale věřím, že to příště bude o to lepší. Tak vlčata, hlavu vzhůru!

BK Skokani A  -  BK Vlčata Žďár 27:57 (2:7,10:23,20:39)
Body: Rosecký 11, Kašpar 9, Krejčí, Vilda po 8, Haller 5, Růžička, Filipenský po 4, Osmík, Cik, Kreutzer, Blažíček po 2, Pavlík, Novotný. Fauly: 15:10. Trestné hody: 7/5-13/5. Trojky: 0:0.

TJ Spartak Uherský Brod  -  BK Vlčata Žďár  41:59 (8:13,18:32,30:46)
Body: Rosecký 20, Růžička, Vilda po 10, Krejčí 8, Haller 5, Kašpar, Kreutzer, Blažíček po 2, Filipenský, Pavlík, Osmík, Cik, Novotný. Fauly: 10:10. Trestné hody: 12/7-8/3. Trojky: 0:0.                      

Trenér: Rosecký

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.