U19 - Junioři z venku vítězství nepřivezli

U19 - Junioři z venku vítězství nepřivezli

Družstvo juniorů hrálo o víkendu první dvě ligová utkání na hřišti soupeře. V prvním zápase na palubovce Hradeckých Sokolů dominoval od první minuty domácí tým, který nás porazil vysokým rozdílem 45bodů. Družstvo Hradce mělo značnou výškovou i fyzickou převahu, kterou dokázalo využít pod oběma koši v průběhu celého zápasu. Naše družstvo naopak vstoupilo do utkání hodně nekoncentrovaně a bohužel i během celého zápasu se nedokázalo mentálně dostat vůbec do hry. Se soupeřem jsme částečně drželi krok jen první poločas, který skončil rozdílem 14 bodů. Ve druhé půli jsme se velmi rychle dostali do problémů s pěti fauly, kdy se vyfaulovali hned tři hráči základní sestavy a to soupeř dokázal snadno využít k postupnému navyšování náskoku až na konečný rozdíl.

Body: Lacina 21, Gotz 11, Smolík 11, Grodl F. 7, Grodl D. 6, Mazourek 4, Topinka 0, Trávníček 0.

V neděli jsme hráli na palubovce Jižních Supů Praha, kde jsme také bohužel prohráli a to rozdílem 23bodů. I do tohoto utkání jsme opět vstoupili velmi nekoncentrovaně a proti fyzicky, výškově i herně vyspělejšímu soupeři jsme prohráli první poločas rozdílem třídy 44:13. Ve druhém poločase však naši hráči ukázali, že basketbal hrát umí a po týmovém výkonu, svojí bojovností, zlepšenou obranou a doskokem pod oběma koši i rychlým pohybem na útočné polovině dokázali soupeře přehrát a dokonce vyhrát druhý poločas o 9bodů. Pokud bychom takto hráli i v prvním poločase, mohl být výsledek mnohem lepší. Věřím, že tyto dvě utkání budou pro naše hráče ponaučením a v dalších zápasech budou hrát od začátku stejně dobře jako ve druhém poločase tohoto utkání.

Body: Mazourek 20., Lacina 10, Smolík 10, Gotz 6, Trávníček 5, Grodl F. 3, Topinka 2, Kolář, Grodl D. 0.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.