U19 - Junioři v derby s Jihlavou dvakrát těsně prohráli

U19 - Junioři doma na body nedosáhli

BK VLCI Žďár nad Sázavou  – BC Vysočina
92:95 (23:28,42:57,62:73,92:95)

Body: Půlpán 23, Smolík 21, Lacina 17, Šindelář 16, Dvořák 5, Götz 4, Moučka 4, Grodl D. 2, Grodl F. 0, Topinka 0.

Do prvního sobotního utkání na domácí palubovce jsme vstoupili s odhodlání a touhou po vítězství nad tradičním soupeřem z Jihlavy. Bohužel hned už na začátku musím podotknout, že průběh celého utkání i snaha obou družstev byla již od první čtvrtiny silně ovlivněna arogantním jednáním rozhodčího Veise, který bez jakéhokoli vysvětlování uděloval TCH jak hráčům tak i trenérům obou družstev (rozdal 8 TCH  což hovoří za vše a kdo byl na utkání tak si úsudek udělal sám). Za sebe mohu říci bez servítek pouze to, že tento rozhodčí hrubě poškodil celé utkání, znevážil úsilí i výkony hráčů, degradoval práci trenérů a v neposlední řadě pokazil i sportovní zážitek všem přítomným divákům. K výkonu našeho týmu musím konstatovat, že naše družstvo i přes všechny výše zmíněné aspekty bojovalo od začátku až do konce utkání na 100%, snažilo se jak v obraně tak i v útoku a celkově předvedlo velmi pěkný kolektivní výkon. Na druhé straně musím i sportovně přiznat, že družstvo Jihlavy hrálo od začátku utkání také velmi dobře, byli velmi dobře sehraní jak v obraně tak i v útoku s velmi dobrou úspěšností střelby za 3 body a po celý zápas si udržovali zasloužené vedení, které nakonec i těsně v závěru díky troše štěstí a možná i větší zkušenosti uhájili rozdílem 3 bodů. 

BC Vysočina - BK VLCI Žďár nad Sázavou 86:83 (20:14, 44:37, 59:55, 86:83)
Body: Mazourek 22, Smolík 13, Götz 11, Šindelář 9, Lacina 8, Půplán 8, Moučka 7, Dvořák 6, Grodl D. 2, Grodl F. 0.  

K nedělnímu odvetnému utkání jsme jeli na palubovku Jihlavy s odhodláním vrátit tomuto soupeři předchozí sobotní domácí porážku. Zápas měl hned od začátku velmi dobré tempo a skvělou atmosféru na hřišti i v hledišti, kterou tentokrát svým jednáním podpořili i velmi dobře pískající rozhodčí. Během celého zápasu se hrál bojovný a dynamický basketbal, ve kterém jsme většinou jen dotahovali náskok soupeře. Po celý zápas jsme sice bojovali na 100%, ale tuto snahu za vítězstvím opět sráželi naše jednoduché někdy až naivní chyby vyplývající ze špatné koncentrace či špatného řešení jednotlivých situací v daném okamžiku, které soupeř dokázal vždy nekompromisně potrestat. V závěru utkání jsme už pak hráli vabank, kdy jsem se snažili presingovou obranou ještě získat vítězství na naší stranu, ale dokázali jsme bohužel už jenom stejně jako v sobotu stáhnout výsledek na konečný rozdíl 3 bodů ve prospěch soupeře. Přesto bych chtěl všechny hráče pochválit za snahu a bojovný přístup k oběma utkáním, které jsou příslibem do další fáze sezóny. Důležité je však poctivě a pravidelně trénovat, koncentrovat se na všechny činnosti jak v tréninku tak i v zápase a snažit se dělat všechno na 100%. Pokud k tomu přidáme i bojovnost a nasazení od první minuty zápasu, tak jsem přesvědčen, že se bude naše hra zlepšovat a dočkáme se i radosti z vítězství. 

Martin Lukáš – trenér družstva U19

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.