U19 - Junioři doma poprvé zaslouženě vyhráli

U19 - Junioři doma poprvé zaslouženě vyhráli

BK VLCI Žďár nad Sázavou  – PSK Modřany - Jižní supi
69:72 (10:11,21:34,47:50,69:72)
Body: Půlpán 23, Lacina 17, Šindelář 13, Moučka 8, Dvořák 4, Götz 2, Smolík 2, Mazourek 0, Grodl D. 0, Topinka 0.

Do sobotního utkání s dalším velmi silným soupeřem jsme šli s odhodláním konečně prolomit sérii porážek a získat tak první vítězství v sezóně. Velká touha po vítězství nám, však parodoxně na začátku utkání spíše svazovala ruce, což se projevilo řadou zbytečných ztrát a nepřesnými střeleckými pokusy z nepřipravených pozic. V podstatě po celý první poločas jsme nedokázali hrát organizovaně v útoku, nedařilo se nám dodržovat stanovený systém a náš herní projev byl neurovnaný a zbytečně zbrklý. V závěru poločasu jsme navíc neudrželi ani koncentraci v obraně a v posledních třech minutách jsme inkasovali šnůru 12b. Pokud k tomu ještě připočítáme pouze našich 21b. bodů a velký počet ztrát byl poločasový rozdíl -13b. ve prospěch soupeře. Po poločasové poradě, kdy jsme se snažili hráče hlavně uklidnit, jsme pak nastoupili na hřiště se zónovou obranou a snahou o rychlý protiútok, což začalo dělat soupeři značné problémy a proto se nám podařilo dotáhnout i 13b. manko. V poslední čtvrtině se pak hrál velmi bojovný a rychlý basketbal kdy jsme několikrát srovnali skóre a snažili jsme se zápas překlopit na naši stranu. Soupeř však dokázal vždy na toto srovnání skóre zareagovat úspěšnou 3b. střelou a nakonec se radoval z vítězství. Pro naše družstvo to byla naopak už třetí velmi hořká porážka o 3b. v řadě. I přes to musím všechny hráče pochválit za bojovnost, odhodlání a vůli po vítezství, které do utkání dali.    

BK VLCI Žďár nad Sázavou   – Královští Sokoli 92:65 (25:26, 38:48, 74:49, 92:65)
Body: Lacina 19, Šindelář 15, Moučka 14, Smolík 11, Mazourek 8, Půlpán 7, Götz 7, Dvořák 6, Grodl D. 3, Topinka 2, Grodl F 4.  

Nedělní utkání začalo velkou tříbodovou smrští soupeře, který nám během první čtvrtiny nastřílel 6 trojek a velmi rychle se ujal vedení o 10b. Na tento nástup soupeř jsme proto museli velmi brzy reagovat oddechovým časem abychom naše hráče uklidnili a předali jim pokyny do dalšímu průběhu zápasu. Důležité bylo, že hráči se od této chvíle začali více soustředit jak na obranu tak i na útočnou fázi hry a ještě dokonce čtvrtiny jsme překlopili skóre o 1b na naší stranu. V tomto trendu hry i nasazení jsme pokračovali po zbytek prvního poločasu, který nakonec skončil naším vedením o 10b. Tento poločasový rozdíl nalil našim hráčům ještě více energie a odhodlání do druhého poločasu, který jsme začali velmi dobře soustředěně v obraně a také v útočné fázi se nám dařil rychlý přechod včetně postupného protiútoku. Musím říci, že v průběhu celého druhého poločasu jsme předváděli nejlepší basketbal v této sezóně. Dařilo se nám dodržovat útočný systém, kde jsme si dokázali připravit dobré  pozice pro zakončení pod košem i na perimetru. Když se k tomu přidala i úspěšná střelba za 3b. (10 trojek), velmi dobrá zónová obrana, bojovné doskakování pod oběma koši a smrtící rychlé protiútoky nebylo pochyb o tom kdo vyhraje.  Za takto předvedenou hru musím všechny hráče pochválit, protože hráli velmi dobře kolektivně s maximálním nasazením a jako smečka vlků si šli za svým prvním zaslouženým vítezstvím. Věřím, že pokud budeme takto hrát i v dalších zápasech tak můžeme porazit jakéhokoli soupeře.

Martin Lukáš – trenér družstva U19

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.