U13 rozehráli kvalifikaci... a vybojovali první vítězství

Kvalifikace nejstarších minižáků U13 má za sebou první polovinu a od úvodu je to příběh se zajímavou zápletkou. Poslední krok na republikové finále chtějí udělat Vlčata, v play off sérii hrané na 4 utkání, proti brněnským Skokanům. V pomyslném poločase série se s nimi rozešli za stavu 1:1 na utkání. Obě víkendová utkání minižáků byla v závěru velmi vyrovnaná a v obou jsem jako tým v průběhu utkání museli dotahovat několikabodovou ztrátu z prvního poločasu. V tom prvním jsme na vítězství nakonec těsně nedosáhli. V tom druhém už ano.

Vstup do prvního utkání a vlastně celý úvod utkání byl z naši strany až příliš opatrný a nepřesný. Oproti jejich standardu, chyběl klukům důraz v některých situacích a tak se soupeř vždy dokázal nějak protáhnout skrz obranu, nebo někde získat odražený míč. I přesto byla první čtvrtina vyrovnaná. V druhé čtvrtině pak soupeře táhl nejlepší hráč na hřišti Vojta Navrátil a nás stálo hodně sil ho zastavovat a bránit. I přesto se to s proměnlivými výsledky nějak dařilo. Hrší už to bylo na útočné polovině, kde jsem nehráli a hlavně nezakončovali s takovým klidem jak bysme potřebovali.

V druhém poločase se obrázek hry zásadně nezměnil až do poloviny 4 čtvrtiny, kdy jsme konečně začali získávat výhodu z větší aktivity všech hráčů. Kluci postupně smazali až 11ti bodovou ztrátu a v poslední minutě jsem prohrávali už jen o 2 body. Skokani se velmi těžko vyrovnávali s naším závěrečným tlakem, který nám jen těsně nepřinesli vítězství nebo aspoň prodloužení.... ukázal nám ale, jak proti Skokanům hrát.

Vlčata Žďár vs. Skokani Brno
59  :   63    (13:16, 26:37, 41:53)

Druhé utkání bylo ve svém průběhu velmi podobné tomu prvnímu, ale ještě vyrovnanější. Kluci si uvědomovali nejen sílu soupeře, ale především sílu našeho týmu a snažili se tohoto využít. Spoustě dobrých myšlenek a kombinací ale nakonec chyběla přesnost v zakončení. Ani relativně vysoký počet vybojovaných a získaných míčů se tak nepromítal do skóre a tak jsem místo vedení spíše o pár bodů prohrávali. Velkou krizi jsem museli jako tým vyřešit v průběhu 3. čtvrtiny. Po sérii nepřesností v útoku a soupeřových rychlých protiútocích jsme ztráceli už 12 bodů. V tomto momentě ale kluci dokázali zareagovat, pomohli si týmově v obraně a začala naše stíhací jízda. Když jsem pak v úvodů 4. čtvrtiny dobře bránili a opakovaně dokázali zastavit nájezdy do našeho koše, nejen že jsem skóre postupně vyrovnali, ale 3. minuty před koncem jsem šli i do vedení. V tomto úseku hry postupně skórovala všechny vlčata co byla na palubovce což bylo spolu s týmovou obranou rozhodující. Těsné vedení pak kluci udrželi až do konce i díky chytré a zodpovědné hře s míčem.

65  :   60   (8:14, 26:30, 40:50)

V obou utkání se kluci museli popasovat se novou situací v podobě velmi silného a basketbalově vyspělého hráče soupeře. Chvíli jim trvalo než se v této situaci rozkoukali a náš výkon tím byl logicky ovlivněn na obou stranách hřiště. Už v průběhu druhého utkání ale kluci ukazovali, že když budou hrát společně a chytře je vždy výhoda na straně týmu. Jak tohoto dokážeme využít, uvidíme za 14 dní 27.4. v Brně.